###Magda.leena
17.7.2015 14:36
Kuulkaahan vl-sakki! Kenenkään ei tarvitse arvuutella rikollista ja erittäin iljettävää pedofiliaa keskuudessanne. Uusia tapauksia keskuudessanne tulee jatkuvasti esille, ennekuin edelliset rikolliset ovat edes saaneet tuomionsa. Ettekä saa, tai haluakaan karsia tuota saatanallisinta syntiä lahkostanne. Näin ollen ihmisten syvä inho liikettänne kohtaan on täysin ymmärrettävä.
Muut uskonnolliset korostukset, jotka osittain perustuvat Lestadiuksen oppeihin ja löyhästi Raamattuun, ovat sivuseikka. Oppien eroavaisuudet eivät juurikaan aiheuta voimakkaampia tunnereaktioita ihmisissä.
Teistä ehkäisy on synti, mutta synneistä suurin on viattoman lapsen alistaminen oman haureuden välikappaleeksi. Se on murhaan verrattava teko!###
Kommentti vl-pedofiileille
10
<50
Vastaukset
- Toinen_Kopioija
"""ei-puolustettavissa
17.7.2015 15:56
Pedofilia on iljettävää, kuvottavaa ja tuomittavaa, tapahtui se missä tahansa, vl-piirissä, katolisessa kirkossa, muissa uskonnollisissa piireissä tai ei-uskonnollisissa. Lainsäädännossä se on aina nähty lapsen raiskaamisena.
Sen lisäksi, että lapset ovat joutuneet kärsimään pöyristyttävästi, nämä lapsenraiskaajat ovat vetäneet inhon koko vl-piiriä ja viattomia ihmisiä kohtaan. Nämä ruokottomat pahantekijät ovat vain pieni osa kunnollisista vl-ihmisistä, jotka joutuvat nyt aiheetta kärsimään."""- teol.yo
Kyllä asia varmasti näin on. Kaikkia vl-miehiä ei tulisi ajatella pedofiileinä. Tässä liikkeessä vaan kun tupsahtelee tapauksia esille tuon tuosta...tulee helposti yleistettyä.
Lisäksi saa sellaisen vaikutelman, että johtohenkilöt eivät edes yritä saada tätä iljettävää rikollisuutta kitketyksi yhteisöstä.
Ikäänkuin vl-piireissä elettäisi ajassa, jolloin pieni lapsi oli täysin arvoton olento. Ei haluta ottaa huomioon, että nykyisin on olemassa ihmisarvokäsitykset.
Tällainen "uskovaisuus" luonnollisesti herättää mitä suurinta vastenmielisyyttä. - ghkjffg
mutta sinä melperi olet häirikkö - itsesi kanssa täällä pääasiassa kirjoittava, helluntailainen henkinen tyhjiö. Ketään ei edes teoriassa kiinnostaisi sinun feikkaukset.
Jokainen tietää kaksi oleellista asiaa joista sinun yhteydessä pitää olla tietoinen.
1. Olen Suomen röyhkein nettihäirikkö ja helluntailainen.
2. Kansanedustaja Hirvisaari kuvaa helluntailaisuuden pedofilista ilmapiiriä seuraavasti:"Valitettavasti myös pedofiilit hakeutuvat seurakunnissa mielellään luottamustehtäviin, kuten esimerkiksi Tikkurilassa on taannoin tapahtunut. Ihmiset ovat hämmästyttävän sokeita "lapsia rakastaville" limaisille sedille, jotka pitävät muiden seurakuntalaisten lapsista niin paljon, että jopa suutelevat heitä suulle kaiken kansan keskellä
- opettajatpahimpia
opettajat ovat yksi pahimpia ryhmiä, joissa on pedofiileja
- teol.yo
JEESUS itse oli opettaja, paras kaikista! Hän oli myös lasten ystävä. Oikeasti.
- melperi
Täyttä ROSKAA kirjoittaa nimimerkki "opettajatpahimpia".
Kyllä vl-miehet ovat kingejä lapsien RAISKAAMISESSA! - naut_innot_sulla
melperi kirjoitti:
Täyttä ROSKAA kirjoittaa nimimerkki "opettajatpahimpia".
Kyllä vl-miehet ovat kingejä lapsien RAISKAAMISESSA!Saitko kiksejä, kun sait purkaa sairasta mieltäsi??
- turha_toivo
Vettä hanhen selkään on yrittää saada vanhoillislestadiolaisia lopettamaan lastensa raiskaaminen.
- lars.levin.opit
Niinhän se on. Hyvä kuitenkin, että moni täällä on yrittänyt vähän ojentaa näitä jumalan lapsia.
- jeahjeah
lars.levin.opit kirjoitti:
Niinhän se on. Hyvä kuitenkin, että moni täällä on yrittänyt vähän ojentaa näitä jumalan lapsia.
Totta puhut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709