Rakkaudesta laulan

On siinä mies ja nainen...
Muistuu sanat mieleeni...niin ihana biisi...
Isäni taas sanoi että elä syntistä musiikkia kuuntele....en käsitä suomipoppia synniksi...se on vaan viihdettä. Normi asia.
Miten muut? Mikä paras suomalainen kappale?
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kappale on kinkunkannankappale. Ainakin nälkäiselle. Semmoisia saa Kauppahallista hintaan 5 euroa/kg.

Äänestä

Suomipop on kivaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikäparas kirjoitti:

On siinä mies ja nainen...
Muistuu sanat mieleeni...niin ihana biisi...
Isäni taas sanoi että elä syntistä musiikkia kuuntele....en käsitä suomipoppia synniksi...se on vaan viihdettä. Normi asia.
Miten muut? Mikä paras suomalainen kappale?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu