Hervannan kaljakellunta

Heloppoa.kun.osaa

Tilaisuus on peruttu. SS-valtakunnanjohtaja Seppo "sepeteus" Lehto, joka on myös Hervannan käskynhaltija, on perunut tapahtuman ja kaikki kieltoa rikkovat ammutaan heti ja loput vasta sunnuntaina.Siihen on Halla-ahon lupa.

21

77

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuka.vaan.tietää

      Lehto ei ole kuin hullu joten pysyköön hervannassa.

      • katiskakelluja

        Hullu on ehkä mutta ei asu enää Hervannassa. Siitä hänelle kiitos.


    • VihaanTeitä

      tälläistä kusipää toimintaa ei tarvi kenenkään tukea! Toivottavasti hukkuvat jokainen!!!!

    • OlemmePaikaLLA

      yrittäkää tulla järvelle? Kuolette yrittäessänne!

      • Tyuiop

        No, moniko kuoli?


    • helposti-ratkastu

      Hervantalainen saa tekolammikon aikaan missä vaan. Ei muuta ku mäyräkoiraa ulkoiluttaan ja voi sentään ku kusi lentää. Kelpaa siinä sitte kellua, jos ei parempaa viihrettä keksi.

    • eläkeg

      Eläkeläiset ja tämä vesialueosuuskuntahan nyt järjesti tuon kaljakellunnan kun julkisesti ilmnaisivat saapuvansa paikalle,elikä siivotkoon paskat kun muut kelluvat.

    • eipäsaakalastuslupaa

      Olihan se naurettavaa katsoa kun vanhat ihmiset kyttäsivät pensaikossa ja soittelivat poliisia jokaisen ohikulkijan perään. Vartin välein kävi poliisipartio ihmettelemässä tyhjää järveä ja pari kertaa pelastuslaitoksen väki kävi katsomassa tilanteen. Herää vain ajatus että olisikohan poliisilla muutakin tekemistä kuin olla rikkaiden eläkeläisten juoksupoikana.

    • VaIitettavaa

      Voi vain arvella minkälainen maine Tampereesta alkaa leviämään ihmisten omatoimisen toiminnan alueena? Se ei ole kaikkien juttu, että vain kaupasta ostetut asiat olisivat "oikeita". On myös muitakin arvoja, kuten yhteisöllisyys jne.

    • sammil

      Sama juttu tuli mieleen että kyllä ihmiset sitten kehtaavat munata itseään.Elikä nämä eläkeläiset,vesiosuuskunta ja osittain viranomaiset heh pohjanoteeraus Suomessa

    • Seppo.Närhi

      Seppo Lehdolle siitä kiitos että arvovallallaan järjesteli asiat siten että rättihousuiset kaljakellujat evät uskaltaneet tulla edes yrittämään.
      Suolijärvi suomalaisille isänmaanystäville tmv. järven virkistyskäyttäjille, ei koskaan kusessaan lilluville kaljapussipelleille.
      Sepon maine Hervannassa on joskus ollut huono, nyt on hyvä. Kiitos Seppo Lehdolle.

    • Segåp

      Seppo pystyy näköjään mihinkä vaan

      • Halla-aho.J

        Sehän ei ole meille tiedostaville kansallissosialisteille mikään yllätys;))


    • harmittaa-kyllä

      Olis se vaan ollut kiva nähdä, kun juapuneet olis hukkuneet kuseensa.

      • Huolestuttavaa

        Onpa sinulla fantasiat...


    • psykpoli

      Hei ihan oikeesti ni varaa aika psykiatrian polille huomenna jookos.

    • Tampereentoimi

      Tapahtui varmasti maailman historian ensimmäinen tapaus jossa kansalaiset vastustamalla väkivallattomasti saivat estettyä katasroffin luonnossa. Jos 2 400 osalistujaa olisi pissanut kellunta aikana 2x se olisi ollut 2 400 litraa virtsaa. Kyllä kakaakin Motivan mukaan tavis vääntää 1-2 kertaa vrk, se olisi tuolta porukalta ollut 1000 kg. Ne rannan huoltorakennuksen tiloissa olevat 6 WC eivät olisi tuota vetäneet. Suomalainen mies hukkuu sepalusauki joka on historiallinen totuus. Hätä ei lue lakia sanoo pusikoon ulostaja.
      Rikesakkon alaraja on 25 € se on pahasti JÄLKEENJÄÄNYT keskiverto kansalainen koko maassa kun ansaitsee 26 000 € vuodessa. http://www.oikeus.fi/tuomioistuimet/karajaoikeudet/fi/index/rikosasiat/seuraamukset/rikesakko.html
      Rikesakon alaraja on nostettava 100€ Rikesakko on muutettava vain kahteen luokaan eli 100 € ja 200€. Sakon saanin kriteerit ovat jokamiehen tietoa, joten sakon saaminen ei ole yllätys, vaikka polisii ei nykyisellä takasalla sitä edes viitsi kirjoittaa.
      Poliisille joka ei koko vuoden aikana kirjoita yhtäkään sakkoa on suoritettava palkan pidätys tekemättömästä työstä.

    • SaavutustaKerrakseen

      Yhteiskunnan väkivaltakoneisto ja fasistiset eläkeläiset saivat peloteltua kaljakellujat pois!

    • suutelebuutsejani

      Tässä ketjussa on muutama kirjoitus (mielipide) joka kertoo suoraan miksi yleisötapahtumat eivät toimi ja niiden järjästäminen ei onnistu. KUKAAN MUU EI OLE VASTUUSSA SINUN TEKEMISISTÄSI SOTKUJA EI PIDÄ JÄTTÄÄ JÄLKEENSÄ:
      " Eläkeläiset ja tämä vesialueosuuskuntahan nyt järjesti tuon kaljakellunnan kun julkisesti ilmnaisivat saapuvansa paikalle,elikä siivotkoon paskat kun muut kelluvat. "
      Tuossa se on oikein tiivistettynä.

    • puolesta

      Eiköhän tuolla Seppo-Herralla ala olla oikeus yksityisyyteen?
      Hankikaa WC paperia tarpeeseenne.

    • J.A.Kelluja

      Tampereen Kaljakellunta 2016 Suolijärvellä 30.7. klo 11 alkaen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      7790
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      61
      4360
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      3983
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3902
    5. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3300
    6. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3208
    7. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      3195
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      2913
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2721
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2484
    Aihe