Miksi teillä on olevinaan aina kiire? Ettekö voi ajaa peltilehmänne voi ajaa rajoituksien mukaan?
Missä mättää? Haluatte näyttää jotakin parempaa ? Kyllä jokaisella automerkillä pääsee ajamaan suurinta sallittua nopeutta mutta jostakin syystä Volvo ,Audikuskit Bmw kuskit rehvastelee. Heikko itsetunto?
Volvokuskit hoi
8
131
Vastaukset
- VolvoMulkku
Ei ne köyhät toyota kuskit muutoin noteeraa, jos ei säännöllisesti nöyryytä sitä vajaata 80 satasen alueella ajavaa.
- eeeeemeli
Kyllä mie aina ajan suurinta sallittua nopeutta mittarivirhe mukaanlukien. Silti Volvo kuskit painelee ohi aivan älytöntä ylinopeutta.Te ootte semmosta porukkoo jotka ei voi jostakin syystä halua noudattaa nopeusrajoituksia. voi voi voi
- VolvoMulkku
eeeeemeli kirjoitti:
Kyllä mie aina ajan suurinta sallittua nopeutta mittarivirhe mukaanlukien. Silti Volvo kuskit painelee ohi aivan älytöntä ylinopeutta.Te ootte semmosta porukkoo jotka ei voi jostakin syystä halua noudattaa nopeusrajoituksia. voi voi voi
Ottaako saksantuonnin "eemelin" kuskia todellakin näin itsetuntoon, kun muut ohittavat maantiellä eikä pysy herran nuhteessa siellä takana minne ne kuuluvatkin?
- ottaakoEgoon
Kylläpä aloittajalla on huono itsetunto kun tuollaisia itkeskelee.
Ihan kaikilla automerkeillä ajetaan ylinopeuksia yhtä lailla, ei se mitenkään ole riippuvainen autosta. Et vaan noteeraan kaikkia, sillä itse ajelet harmaalla hiirulaisella jota ei oikein noteerata mitenkään.- Aloittajaz
Mulla on aivan hyvä komee auto johon olen tyytyväinen. Niin ihmettelen vaan miksi nopeusrajoituksia tänä päivänä ei välitetä noudattaa. Yleensä lippispäiset Bemarikuskit on pahimpia koheltajia.
- kummajuttutaas
No mikä mättää ? Anna niiden mennä ja älä yritä ottaa kisaa, siitä ei hyvää seuraa.
- D5awd
Kerrotko aloittaja millä autolla itse ajat? Ihan vaan mielenkiinnosta. Ihmettelen myös tuota valitusta, koska eikös se ole vaan parempi, että mennään ohi? Jos on kiire niin ennemmin ohi, kuin se että jäädään perään roikkumaan?
- eiTahallaan
ei ole sen kummemmin kiire, johtuu vain kun autossa on voimaa. ei tarvii käyttää kuin2000 r/max ja auto liikkuu! 400Nm vie ja vauhti ei tunnu missään niin aivan normaalia että voimaa tulee käytettyä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1018133Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907401Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot725546Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144763Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232538Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482418Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71374Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461220