Täytyy sanoa, että Star Trek The Next Generation sai elinaikaa aikasta reilusti näiden uusien bluray- julkaisujen myötä. Full HD:nä TNG näyttää upealta! Ero on aivan mieletön, kun vertaa siihen mitä DVD:n tai tv:ssä esitettyjen jaksojen laatu on. TV -kanavien pitäisi alkaa esittämään ST TNG:tä HD:nä myöskin. Olen tässä sarjaa katsellut ja on se vaan niin upea! Suosittelen. Ei maksa kuin parikymppiä kausi ja ihan kelvolliset suomi-tekstityksetkin löytyy. Loistava!
Star Trek TNG bluray
Scifisti1977
3
291
Vastaukset
suomi-tekstit löytyy vasta tästä:
http://cdon.fi/elokuvat/star_trek:_the_next_generation:_complete_box_-_kausi_1-7_(blu-ray)_(41_disc)-31920769- Scifisti1977
Suomi-tekstit löytyvät myös jokaisesta erikseen myytävästä Star Trek TNG tuotantokausien bluray bokseista. Itse ostin nimittäin erillisinä bluray bokseina jokaisen tuotantokaiden. Jokaisessa kaudessa on Suomi-tekstit.
Suomi-tekstit nyt koko sarjaan
http://www.opensubtitles.org/fi/ssearch/sublanguageid-fin/idmovie-1744
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437427
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543703Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473556- 623318
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523040- 513004
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352825Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1941886- 471551