Eikö Kreikka vielä ole kaaoksessa?
http://anttikoskela.puheenvuoro.uusisuomi.fi/198429-miksi-timo-soini-kannattaa-kreikka-kolmosta
Soini: Kreikkaa ei tule ajaa kaaokseen
7
<50
Vastaukset
- valintatehtävä
Mutta Suomi ilmeisesti voidaan ajaa?
- eeeeeeeeeeeeeeeee
Mitä sää nyt tämmöisiä. Kyllä kreikan etu on tärkeämpi.
- päkmanni
Hallitusohjelman mukaan Suomi on vajaan neljän vuoden kuluttua samassa jamassa kuin Kreikka nyt.
- Politiikkaa
Kreikka äänestää puolestaan Suomen lainaehdoista.
- zxcvvbcccvv
Varmaan puolesta. Voisin kuvitella. Eiköhän suomi jätetä lopullisesti yksin tässä asiassa. Onhan suomi nyt jo köyhyydestään huolimatta Euroopan neljänneksi suurin maksaja kreikan tukipaketille, sekä nettomaksaja jäsenmaksujen suhteen.
- Eikorjattavaa
Hyvä kirjoitus.
- LudwikVan
Kreikka on kaaoksessa, Kreikka on ollut kaaoksessa ja Kreikka tulee olemaan kaaoksessa. Kreikka ei osaa, eikä nähtävästi haluakaan hoitaa talouttaan sovittujen ehtojen mukaisesti. Väärensivät alunperinkin kirjanpitonsa, eikä sekään hälyttänyt ketään, tasaisesti velkoihinsa kaatuminen ei hälyttänyt ketään EU;ssa, IMF;ssä siis missään ;) Kyllä meidän on ihan omaaloitteisesti ilmoitettava, että me emme enää hyväksy tukipaketteja kenellekään, tosin meidän on hoidettava oma taloutemme sellaiseen kuntoon, että emme ole seuraava tukipakettilainen jonossa.
Soini ei kannata sitä, mutta viran puolesta on toistaiseksi pysyttävä hallituksen muodostamisessa käytyjen neuvottelujen linjalla, ja niin kauan kuin Sipilä ei pidä antamaansa vaalilupausta, ei Soinikaan voi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700