Mistä firmasta h-valta/nakkila/ulvila/pori-akselilta saisi ostettua vaneria ja myös leikattuna mittoihin? Vain 1,5m x 60cm, mutta täytyy varmaan ostaa koko levy samalla.
Mistä vaneria?
11
5834
Vastaukset
- olehyvä
Eikös lounaisella linjakadulla siinä leipomoa vastapäätä ole promica vai mikä se oli?
Siellä on kaikenlaista levytavaraa.- Anonyymi00010
kallis mesta ja ihan kusipää ämmä siellä, melkein legendaarisen Korpelan Minigolfin tasoa se kiukuttelu ja murina :D
- Gamina
Promica.
- faneri
Onko tää ostoskanava nykyään. Vaneria saat paloina kun menet k-kauppaan ja leipähyllystä etsit ylhäisten leipää. Kovaa kun nälkävuosi ja halpaa. Paketti noin 4 euroo ja neliöitä yhteensä noin 0.5 per paketti. Kestää ampua naulapyssyllä. Vesivanerista se ei kyllä käy. Sulaa kun sokeri mummun kaffetassilla.
- vaneriavaneriavaneria
En usko että k-raudassa on minkään valtakunnan leikkauspalvelua ja leipäpaketit teikäläiset taitaa hakea niistä paikoista joissa ne ei maksa mitään. Senkun vaan jonottaa. Mutta asiallisiin vastauksiin niin toi promica oli kyllä ihan itselleni tuntematon. Täytyypä tsekata.
- vaneriksmeni
Viimeksi siellä käydessä taisi olla leikkauspalvelukin saatavilla.Itsekin saa sahata (käsisaha)
- Ramppa-Reino
Voi kun Porissa tajuttaisiinkin tämä asia: se tuo asiakkaita, jos on kunnollinen sahauspalvelu. Kodin Terrassa kuulema on kuulema sahauspalvelu, mutta kertaakaan siellä ei ole sahaus onnistunut silloin kun olisi pitänyt. Vertaa esim. Bauhausiin Pirkkalassa: Sahaus onnistuu heti, aina liikkeen ollessa avoinna, eikä sitä ei tarvitse etukäteen tilailla. Niinpä kerään aina listan siitä mitä tarvitsen ja käyn ostamassa ne kerralla kauempaa. On todelliset valikoimat ja hinnat paljon halvemmat.
- Anonyymi00011
vaneriksmeni kirjoitti:
Viimeksi siellä käydessä taisi olla leikkauspalvelukin saatavilla.Itsekin saa sahata (käsisaha)
Puumarkku oli hyvä mesta, siinä asiallinen mies ja hinnat ei saanut verenpainetta nousemaan.
- Kaveikkonen
Ei porissa enään ole LOUNAISTA LINJAKATUA.
- muuttunut
Karjalankatu taitaa olla nyt.
- Anonyymi00009
esim puuilo,on jotain pientä-kuten hyllylevy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä292312Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri291642Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t241423- 891412
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171082- 1211044
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624916Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa237877kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!14747- 10730