Monille ulkomaalaisille ensimmäinen leirintäalue suomen puolella ja yleiset tilat rähjäisiä ja likaisia, ei anna hyvää ensivaikutelmaa. Miksei kaupunki panosta tähän alueeseen? Eihän leirintäalueen tarvitse mikään luksushotelli olla, mutta olisi hyvä, jos sentään vessassa olisi valot ja ovet menisivät kunnolla lukkoon... Alueella olevat turistit tuovat paljon rahaa kaupungin kassaan, miksei alueesta voisi sitten tehdä hieman houkuttelevampaa?
Vastaukset 6
- Webspistro
Ensinnäkään camping alue ei ole kaupungin vastuulla vaan paikallisen yhdistyksen. Hinta laatusuhde ei ole kyllä kohdallaan ja alue repsahtaa kokoajan enemmän ja enemmän. Onneksi on varaa valita sillä Naantalista löytyy myös SFC Saloranta ja SFC Livonsaari.
- Asintoautoilijat_072015
Kuparivuoren leirintäaluetta ollaan lopettamassa ja paikalle rakennetaan kerrostaloja. Alueen respassa kerätään adressia lopettamista vastaan. Ehkäpä siksi aluetta ei enää kunnosteta. Epäsiisti oli ja palvelu tympeää sekä joustamatonta, joten en allekirjoita vetoomus.
- hapanmakujäi
Kerran kävin tänä kesänä. Oli jäätävä yöksi, kun ei jaksanut enää jatkaa matkaakaan. Mutta enää en mene. Tilat älyttömän huonossa kunnossa. Jyrkkiä mäkiäkin, sai ihan pelätä, että pääseekö ylös asti auton kanssa vai lähteekö kuperkeikkaa kierimään. Vastaanottotapahtumakin luotaan työntävä. En saanut sähköpaikkaa vaikka halusin. Ok, jos paikat täynnä. Mutta ennen kuin olin ehtinyt asioida loppuun saakka, niin perässäni tulleelle minua palvellut henkilö jo huuteli että sinullahan on se varattu sähköpaikka.. Jaaha.
- Test.won.too
Ollaan parasta-aikaa Naantalin leirintäalueella ja eipä kehumaan pääse. Rappiolla on koko paikka ja wessojen ovet eivät pysy saranoissaan. Samanlaista on kuin pahamaineisella Ruskiakin camping alueella Viipurin lähellä. Halipasuippa vaan Naantalin camping!
- Älkää.mollatko
Jos leirintäalueella on jotain pientä ongelmaa niin kyllä se tuntuu olevan kamala asia. Voi voi teitä. Ymmärtäisin jos aluemaksu olisi jotain 60-70 euroa niin sitten saisi jo valittaa, mutta ei tuollaisella 30-40 euron maksulla ole mitään valittamista.
- asvafa
Asunto-autoilussa ja vaunuilussa on parasta juuri se et jos paikka ei miellytä, niin kannattaa vaan nostaa kytkintä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 721148
- 1011110
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔75977Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i23963Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen22897Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126890- 129838
- 58795
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27761Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6748- 45686
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol46681Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka143642Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132642- 19627
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast48620- 48604
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80602Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.56601- 35600