"Vapaus" on SDP:n uusi slogan, mutta tarkoittaako se myös vapautta olla äänestämättä demareita.
Jälleen kerran historiallisen huono tulos, ja historiasta yritetään etsiä myös uutta kannatuslääkettä, sillä SDP:n puheenjohtajan Antti Rinteen mukaan "vapaus" on puolueen uusi avaus, jonka avulla noustaan suosta.
Mihin unohtuivat veljeys ja tasa-arvo?
Aikaisemmin demarit korostivat työtä ja työntekoa, mutta koska työtä ei enää ole juurikaan tarjolla, sitä on kai turha korostaa. SDP:n uusi vapaus-slogan kuulostaa paljon makeammalta kuin työnteko ja maistuu varmaan nuorillekin.
Uhkakuvana vapaus-teemassa tosin voi olla se, että demarien avaus tulkitaan vapaudeksi olla äänestämättä SDP:tä.
Harakka tullut esittelemään pöytähopeoitaan.
Harakat tunnetusti kiiltävän perään.
Vapaus, veljeys ja vapaa pudotus
Harakka_nyt_räkyttää
1
<50
Vastaukset
- Nyt_homostellaan
SDP puolustaa täysin oman maan ja kansan vastaisesti esim. sitä, että maamme täyttyy vierasmaalaisista, joilla ei ole aikomustakaan integroitua ja muuttua yhteiskuntamme osasiksi, vaan jotka tulevat tänne vain elämään siivellä. Tämäkö on sitä proletariaatin kansainvälisyyttä? Nyt tarvittaisiin kansallismielisiä sosialisteja, niin oudolta kuin se kuulostaakin. Heitä ei taida ollakkaan, kun aikansa syötetty aivokamaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722