Katsotaanpa muutaman e-ville alennuskoodihintoja heinäkuussa 2015
(http://alennuskoodit.eu/kaupat/e-ville-alennuskoodi)
Kahden hengen riippumatto -37 %:
e-ville: 26,95 €, alehinta 16,95 € postikulut. Toimitus Kiinasta.
ebay: 11,81 € (sisältää postikulut). Toimitus Kiinasta.
http://tinyurl.com/Kahden-hengen-riippumatto
Magneeteilla sulkeutuva hyttysverho -75 %:
e-ville: 15,95 €, alehinta 12,95 € postikulut. Toimitus Kiinasta.
ebay: 5,55 € (sisältää postikulut). Toimitus Kiinasta.
http://tinyurl.com/hyttysverho
Travelus matkaorganisoija -50 %:
e-ville: 9,95 €, alehinta 4,95 € postikulut. Toimitus Kiinasta.
ebay: 2,71 € (sisältää postikulut). Toimitus Kiinasta.
http://tinyurl.com/matkaorganisoija
Käytännössä alennuskoodituote löytyy siis paljon halvemmalla ebaystä, useimmiten alle puolella hinnalla! E-villen alennuskoodit ovat tyhjää puhetta, ne eivät ole halpoja!
Lause "E-ville on suomalainen yritys, joka toimii Kiinasta käsin. Hinnat ovat siis erittäin huokeat." tarkoittaa ilmeisesti:
"Huokeat hinnat" tarkoittavat että hintamme ovat käytännössä jopa 10-kertaisia mitä hinnat kilpailjoilla,
"Ale hinnat" ovat useimmiten edelleen kaksinkertaisia kilpailjoiden hintoihin nähden ja
"Kiinasta käsin" toimivana meitä ei sido kuluttajavastuut emmekä maksa veroja Suomeen vaan pistämme voiton taskuumme, mutta kovasti mainostamme olevamme Suomalainen...
Tarinan opetus: ei kannata uskoa rahan ahneiden kauppiaiden valheita, vaan kannattaa verrata hintoja. Hintavertailu löytyy googlaamalla "e-ville hintavertailu".
Kannattaa tutustua mitä ko. firmasta keskustellaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13573892
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13563711
Vain auttamattoman tyhmä maksaa kiinaromusta 10-kertaisen hinnan ja rahoittaa Ville Majasen golf harrastusta, kaveri juuri kehuskeli lehdissä tekevänsä satojen tuhansien eurojen voittoa.
E-villen alennuskoodit törkeää rahastusta
MakeD
5
223
Vastaukset
- Faktojamukaan
Tuolla on kuvakaappaus joka kertoo olennaisen e-villen toiminnasta:
http://tinyurl.com/eville-ebay - 318
E-ville myy kallista Kiinan kuraa. Välttäkää tuota kiinlaista nettikauppaa.
- En-osta
Hyvä on en osta E-villeltä enään, tosin en ole koskaan ostanutkaan, mutta nyt ostan vielä vähemmän.
- wdeuuru3r3
Oletko katkeroitunut entinen työntekijä?
- osuitoikeaan
wdeuuru3r3 kirjoitti:
Oletko katkeroitunut entinen työntekijä?
Muita ei tuossa firmassa olekaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2146275- 1691698
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661517- 691058
- 1051000
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6927Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124877Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy199852- 100816
En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66789