soinin hyrrätakista hyvä kirjoitus

27

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HarrstelijaIltako

      Mitä hyvää siinä oli. Sama harrastelija pitkätukka joka haluaisi olla toimittaja, ja jonka jutut ei ole ennenkään iskeneet vaikka niitä täällä on tarjoiltu.

    • mielisairaanhoitaja

      majavaperse on se toinen nimimerkki
      jota pepepe käyttää

      tässä on kyse mielisairaasta joka kirjoittelee yhden rivin roskaa kiihkossaan

      sille ei pidä vastata koska mielenhäiriö pahenee tekijällä raivon takia

      • domar

        Tässä oikein tyypillinen tapaus.Asia on todistettu tavalla, joka pätee vaikka oikeudessa.Ja kun sitä ei voi kiistää, käydään haukkumaan kirjoittajaa.Pois tuollaiset palstoilta.


    • hyvä.kirjoitus

      Oikein osuva kirjoitus. Lisää tällaisia, jotta mahdollisimman monen silmät aukenevat. Tuosta Soinin haastajasta olen kyllä eri mieltä; eiköhän tämä tuntematon suuruus ole vain asetettu muka vastaehdokkaaksi, sopivaa rahapalkkiota vastaan luultavasti, jotta tyhmät luulisivat Perussuomalaisten harjoittavan normaalia puoluedemokratiaa.

    • pikajunalla

      Näin se on. Taidanpa tilata Seuran.

    • SiittäOnKysymys

      Soinin takinkäännöthän eivät tietenkään ole takinkääntöjä vaan uudelleenarviointeja. Vain vanhojen puolueiden tekemät kompromissit ovat takinkääntöjä.

      Soini on päättänyt ummistaa silmänsä ja seurata katseella muiden päätöksentekoa. Tämä mukakristitty iloitsee, kun persut ovat saaneet rikkaille autoverohelpotuksen ja leikattua maailman köyhimmille ihmisille tarkoitettua tukea. Muut leikkaukset otetaankin sitten kotimaan köyhiltä ja sairailta. Siinä sitä on kristillissosiaalisuutta oikein persun mitalla.

      • selvää.tekstiä

        Sokea Reettakin näkee, että Soini on hyrrätakki ja poliittinen petturi.


    • Klugjan

      On tämä antipersu koominen ;B

    • Oma ketju, kirjoittelee itse itselleen, liekö tuon onnttoman kehumansa seuran mielipidekirjoituksenkin ?

      • hyvä.kirjoitus

        Turhaan yrität, persu. Kirjoitus on hyvä. Sitä on jaettukin näköjään jo kymmeniä kertoja. Kohta varmaan satoja.

        Mutta mikä sinua mahtaa riivata? Sinun yksinäinen raivoamisesi ei vie mihinkään. Mitä puolustelemista oikein näet Soinin petoksessa?


      • AntipersunUnelmaa
        hyvä.kirjoitus kirjoitti:

        Turhaan yrität, persu. Kirjoitus on hyvä. Sitä on jaettukin näköjään jo kymmeniä kertoja. Kohta varmaan satoja.

        Mutta mikä sinua mahtaa riivata? Sinun yksinäinen raivoamisesi ei vie mihinkään. Mitä puolustelemista oikein näet Soinin petoksessa?

        Sanoisin, että turhaan sinä antipersu yrität, siinä nyt ei mitään ihmeellistä ole, ei asiassa, eikä taatusti kirjoituksessa - joten ;) Älähän viitsi taas näitä omakehujasi. Jaat siittä vaan varmaan pian sata kertaa.


      • VesaKaitera

        Timo Soinin linja Kreikka III:n suhteen ei varmaan kaikkia PS:n kannattajia miellytä, mutta varma vakaumukseni on se, että Soini on PS:n puheenjohtajana täsmälleen niin kauan kuin hän haluaa. Tosin en usko, että hän haluaa olla sitä enää kovin montaa vuotta.

        Selvää on, että Kreikan apupakettien suhteen PS:n linja on muuttunut, mutta hallitusasemassa jokainen puolue joutuu jossain vaiheessa syömään joitakin valilupauksiaan. Ei aina käy niin kuin haaveilllaan. Oppositiossa olo on puhdas ja aatteellinen, mutta hallituksessa ahdas ja puutteellinen.


      • ex-persu

        Soini söi kaikki. Pettivät. Petyin.


      • Soinipettääjapettää

        Soini pettää KAIKESSA. Siinä se selkeä ero muihin wanhoihin puolueisiin, joihin helmikuussa 1959 pohjansa luonut persupuoluekin lukeutuu.


    • Mieluisaa luettavaa oli :)

    • dnnn

      Ei tämä kyllä ihan terveeltä tämä antipersu vaikuta.

      • Oenonen

        Kummasti terveemmältä kuin sinä...


      • Odekergge
        Oenonen kirjoitti:

        Kummasti terveemmältä kuin sinä...

        Niinhän sinä kuvittelet . . . . .


      • EttäNäinOn

        Kiinnitin huomion tähän lauseeseen.

        " emme voi olla yhden asian panttivanki"

        Kreikan euroero toisi meille lisää köyhyyttä, pitkäaikaistyöttömiä, joutuisimme tinkimään monista saavutetuista eduista. Muistutan vielä: vastuut ei kasva.


      • soisoiseli

        Voi soiniuskovaista. Voi voi voi....


      • Timosöine
        EttäNäinOn kirjoitti:

        Kiinnitin huomion tähän lauseeseen.

        " emme voi olla yhden asian panttivanki"

        Kreikan euroero toisi meille lisää köyhyyttä, pitkäaikaistyöttömiä, joutuisimme tinkimään monista saavutetuista eduista. Muistutan vielä: vastuut ei kasva.

        Tässä on elävä esimerkki siitä, miksi kannattaa valehdella.Vaikka kaikki maailman viisaat sanoisivat vastuiden kasvavan ja yksi Soini sen kieltäisi, jakaa se kuitenkin mielipiteitä.Aina löytyy joku törppö joka ei ajattele omilla aivoillaan, vaan uskoo sokeasti.


    • juurkinnäinmeni

      >>Puoluejohtaja Timo Soini itse linjasi, että EVM:stä irrotettava raha lisää Suomen vastuuta. Tämä oli perussuomalaisten kanta, kun Kreikka-neuvotteluihin lähdettiin.

      Siitä ei pääse millään sanakikkailulla eroon, että persujen takki kääntyi.

      Kolme päivää Soinin Iltasanomissa tekemän linjauksen jälkeen perussuomalaisten linja oli jyrätty, kun tie Kreikan kolmanteen tukipakettiin oli avattu. Perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Sampo Terho lausui Ylen A-Studiossa uuden perusmantran, jonka mukaan vakausmekanismista irrotettava raha ei kasvattaisikaan Suomen vastuuta.

      On turhaa rimpuilua yrittää väittää, että asia olisi ollut persuille jo hallitusneuvotteluista lähtien selvä. Perussuomalaiset nöyrtyivät ja joutuivat syömään hyvin tuoreet sanansa.<<

    • ympyräjunaPS

      miksi perpanssit vaikenevat ympyräjunistaan. salaillaanko tässä perpanssien haluja

      • hitlerkinOLIhomo

        perpansseissa on tosi paljon kaappihomoja jotka yön pimeinä tunteinä silmät kiiluten kanki kovana kyttäävät homopornoa


    • valehtelijoidenklubi

      persuihin ei voi luottaa

    • memielipuolet

      Minkä takia ei palstan persut voi myöntää tosiasiaa että takki käännettiin että pysyttäisiin hallituksessa? Kun Soini on jo tämän tehnyt? Käykö se niin kunnialle?

      • Voi-rakas

        Eivät halua myöntää, että ovat olleet niin höpsöjä, että uskoivat. Aivan kuten joku höperö mökinukko, joka lähettää nettituttavalleen sata tuhatta euroa, kun hän jo kerran lupasi tulla kohta Suomeen, jotta pääsee mökin ukon kanssa naimisiin. Sellaisia ovat nettipersut, ja nyt heitä hävettää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5077
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3322
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3069
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      38
      2298
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1797
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1550
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      121
      1474
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      119
      1149
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1109
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1077
    Aihe