Oulun Pollliisi se osssaaki! Tuosta linkistä kannattaa katsoa se fasepookkiki. Itse linkki on: http://mvlehti.net/2015/07/21/kuka-on-julus-lokka-halla-valia-poliisi-sai-syyn-tehda-kotietsinnan-junes-lokan-kotona/
Näille tällaisille ne meidänkin verorahamme menevät. Vaan kun itse teet rikosilmoituksen, niin saat kirjallisen vastauksen oikein allekirjoituksen kera tyyliin: "Rikosta ei ole tapahtunut. ... Meillehän ei näistä virkavelvollisuuksien laiminlyönneistä tule mitään sanktioita".
Näin Oulussa. Näin Raahessa. Näin Porvoossa. Näin Loviisassa. Näin Vantaalla.
Tekisivät joskun työnsäkin. Vaikka pitäisivät häirikkösakin kurissa ja hiljaisena Oulussa. Häiriköt mölyää Rotuaarilla, juottoloitten edustoilla ja ties missä kaikkialla. Oikein suuritehoisten vahvistimien kanssa, että varmasti häiriköinti kuuluu kauas!
Oulun Pollliisi Ossaa!
2
<50
Vastaukset
- pisketinpurija
Maanantaina neljän tienoilla iltapäivällä nuo miekkahihaiset munkinmussuttajat änkesivät maijalla rotuaarille. Ei kiinnostanut häiritä pyöräilijöitä, siinähän olisi pitänyt vaivautua pois mukavalta maijan penkiltä. Miksi säädetään pyöräilykielto jos sen valvonta ei kiinnosta pollareita. Ylipäätänsä voisivat jalkautua eikä vain leuhkasti kruisailla transportterilla - toisaalta siinähän voisi käydä niin että joku turisti kysyisi jotain ja tankeroenglanti peruspoliisille olis liian haastavaa.
- lestaatti.onko.juures
"Tekisivät joskun työnsäkin. Vaikka pitäisivät häirikkösakin kurissa ja hiljaisena Oulussa. Häiriköt mölyää Rotuaarilla, juottoloitten edustoilla ja ties missä kaikkialla. Oikein suuritehoisten vahvistimien kanssa, että varmasti häiriköinti kuuluu kauas!"
Tuo on normaalia elämisen ääntä kaupungissa, johon pitää tottua, jos kaupungissa haluaa elää.
"Jostain syystä Suomen poliisi on viime aikoina iskenyt kyntensä suomalaisiin sananvapauden puolustajiin ja käyttäjiin."
Oulun poliisi haluaa rajoittaa sananvapautta voimakkaasti. Oulun poliisin mielestä kannabiksesta pitäisi keskustella pelkästään negatiiviseen sävyyn, joka on aika huolestuttavaa, että poliisi yrittää ohjata mistä kansalaiset saavat puhua.
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/poliisi-haluaa-kurinpalautusta-kannabiskeskusteluun/669427/
Tähänkin tietenkin vaikuttaa uskonnolliset näkemykset, vai onko sattumaa, että oulun poliisipäällikkö on vanhoillislestadiolainen.
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/kuha-jatkaa-oulun-poliisipaallikkona/635695/
http://oikeuslaitosjapoliisi.blogspot.fi/2009/08/lestadiolainen-varisuora.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283067No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452330- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11760