Ei tämä iteroitu, vatuloitu ja prosessoitu hallitus oikein näytä saavan asioista otetta. Kaikki ryntäilevät vähän epätietoisina sinne sun tänne tai piileskelvät. Stubb taitaa nyt jotenkin pitää hommansa hanskassa. Soini on ihan onneton jouduttuaan myymään neisytperseensä (?) ja selitelessään syitä kannattajilleen. Joka hallituspuolue petti raskaasti vaalilupauksensa. Pitäisiköhän vaihtaa maata. Viimeinen toivo on ihan pätevä virkamieskunta, jolle tosiasiallinen valta kai siirtyykin aika nopeasti.
Nihkeältä näyttää
Orvot_pirut
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tämä on aivan uutta Suomessa, että meillä on hallituksessa vain kokoomuksen edustus. Kokoomuksen kannattajat voivat olla tyytyväisiä kaikkiin kolmeen ministeriin Stubbiin, Sipilään ja Soiniin.
Näin ollen, olisi keski- ja pienituloisten kannalta, parempi jos maatamme johtaisi virkamieshallitus! En usko, että ainakaan huonompaan suuntaa menisi, päinvastoin, voisi sieltä virkamiesten joukosta joku humanistikin löytyä, joka puollustaisi pienituloisia.