Vanhoillislestadiolaisuus on SAATANASTA!

Vanhoillislestadiolaisuuden juuret ovat HELVETISSÄ ja vl-herätysliike opettaa JUMALANPILKKAA sisältäviä oppeja, jotka ovat saatanan antamia vl-herätysliikkeelle.
365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mua ei periaatteessa kiinnosta vittuakaan, mitä ne siellä rauhanyhdistyksellä hihhuloi tai ketä ne raiskaa. Enemmän olen huolissani siitä, että lestadiolaiset hallitsee oulua mafian kaltaisesti.
Sinä taidat olla itsekkin, joku hihhuli jostain kilpailevasta lahkosta, koska aina jaksat vaahdota noista valheopeista. Ei siinä ihan perseestähän nekin on, mutta uskottomana ei vaikuta minuun mitenkään. Helvetin pelkoakaan ei ole, koska en usko siihen, helvettiin joutuu vain siihen uskovat syntiset. Vai joutuiko sittenkään paikkaan, jota ei ole olemassa...

Äänestä

Avaus on vahvaa totuutta.

Äänestä

Jumalan pilkka on hyväksi ja jopa suotavaa. Siitä pisteet lestoille, jos oikeasti levittävät jumalan vastaista sanomaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TiesitköTämän kirjoitti:

Vanhoillislestadiolaisuuden juuret ovat HELVETISSÄ ja vl-herätysliike opettaa JUMALANPILKKAA sisältäviä oppeja, jotka ovat saatanan antamia vl-herätysliikkeelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu