Fitline sivuoireet

Yht1111

Hei, söin Fitline tuotteita pari vuotta. Myyjät mainosti niitä myös lapsilleni ja kehuivat miten suolisto toimii ja aineet parantaa kaiken. Aineenvaihdunta toimi mutta kun luin tuoteselosteen tajusin että se johtuu kofeiinista, lisäksi lapseni saivat päänsärkyä yms. no se ei ole ihme kun lapsille juotetaan kofeiinia, activiseta mainostetaan ihmetuotteena mutta kyllä kun kahviakin juo tarpeeksi niin alat punoittamaan ja varmasti aineenvaihdunta toimii. Samaa kofeiinia on energiajuomissa ja niitä ei lapsille suositella mutta tämä kofeiini muka on terveellistä? Tämä on järkyttävää ihmisten terveydellä leikkimistä!

5

409

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fitline-10v

      Hei, lukaises kirjoitukseni Fitlinesta kokonaisuudessaan. Löydät sen tämän kyseisen keskusteluryhmän alta hakusanalla Fitline " hyödyt, haitat ja vaarallisuus " .

      Siellä on lueteltu hieman tarkemmin omia kokemuksiani 10-vuoden ajalta.

      EN MISSÄÄN NIMESSÄ SUOSITTELE NÄITÄ VALMISTEITA KENELLEKKÄÄN!

    • fitsuilija

      En tiedä miksi kaikesta ollaan aina niin epäileviä ja tuotteet muka vaarallisia... Jos olisivat vaarallisia niin niille ei oltaisi myönnetty patentteja. Lapsille on olemassa ihan oma tuote jossa ei ole kofeiinia joten ehkä myyjä on ollut vain tietämätön tai jotain muuta tiedonpuutetta.

    • Kuluttaja

      Hei, käytän myös itse näitä tuotteita ja pidän niitä toimivina, mutta lapsille ei mielestäni niitä suositella kuin niin, että määrä suhteutetaan lapsen ikään: 12 vuotias voi ottaa jo aikuisen annoksen ja 6-vuotias siitä puolet jne. Lapsille on tarjolla myös oma tuote.
      Kofeiini ei ole samaa kuin kahvissa, vaan guaranan sisältämää luontaista kofeiinia ja sitäkin vain 1/4 osa kahvikupillesesta päivän suositusannoksessa.
      Punotus tulee niasiininsta eli B3 -vitamiinista, joka voi aiheuttaa ihon punoitusta suuremmilla annoksilla, mutta on vaaratonta. Se on merkki siitä, että hiussuonet eivät ole aikaisemmin saaneet luultavasti tarpeeksi tätä vitamiinia.

    • läheltäseurannut

      Uskomatonta sontaa, eikö joku lääkäriliitto voisi jo puuttua tähän ?. Pyramidimarkkina järjestö rekrytoi porukkaa lähiöistä ja parin kurssin jälkeen aletaan leikkimään ihmisten terveydellä.

    • Huijausta

      Kävin tilaisuudessa jossa näitä tuotteita esiteltiin ja maistatettiin. Sain ihan hirveän urtikariakohtauksen. Esittelijä väitti ettei ole urtikariaa vaan ihan normaali-ilmiö kun en ole saanut riittävästi b-vitamiinia aikaisemmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1324
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1221
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1195
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      989
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      947
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      913
    9. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    10. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      80
      821
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      781
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      121
      570
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe