Taivalkosken(?) pyssymiehet

pyssytön_kaataja

13

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuuiiikaräää

      Kaakkurin poikanen on tähän aikaan vuodesta rastaan kokoinen. Millä määrityksellä kyseinen lintu on kaakkurin poikanen ja toisaalta onko kyseinen tarkastaja varma että lintua on ammuttu kiväärillä päähän. Nykyään kaikki petoeläimet ja linnut syövät marjoja eikä reviirikamppailuja käydä. Jos luonnosta löytyy kuollut eläin kyseessä täytyy olla ihmisen tekosia. Linnut ja eläimet eivät muuten voi luonnossa kuolla. Tämäkin tapaus vaatii todellakin rikostutkinnan ja kansalaisten kuullustelun ja kymmeniätuhansia euroja veronmaksajien varoja, kyllä näin vakava rikos täytyy tutkia perinpohjin, löytyykö rajavartiostolta helikopterit ilmaan jotta jänkää voidaan haravoida laajemmin.

    • tavinräähkäkö

      Kyllä nyt täytyy saada KRP:n huippututkijat paikalle ja kuuluisa Pasilan mies myös.
      Onhan tämä aivan hurjaa, että tämmöisiä murhia tehhään nykyaikana.
      Ettei vaan ollut se kiukutteleva lylyn ja kalhunvahti asialla.

      • kutikuti

        Joko tekijä on "rauroissa" kun talvea pukkaa ja ei ole näkynyt käräjäoikeuden päätöstä lehdissä.
        Kyllä näin suuret rikokset pitää saada selville, että linturaukat uskaltavat taas ensikeväänä tulla maisemiin.


    • kkaakkuuu

      Onko Kaakkureita näkynyt? Ylittääkö tämä siivekäs vielä valtakunnan päämedioiden uutiskynnyksen? Onko mittavampia uutisia Euroopassa tai Suomessa?

    • valtesmanne

      Onko moisala jo selevittäny rikoksen?

    • kaakkurintappajat

      Onpa polliisi osannu arvioija euron tarkkuuvella kaakkurinpoijan hinnan! Ruvetaan kasvattamaan kaakkureita, jos Kolehmaisen porukka ne ostaa noilla hinnoilla. Dead or alive. Saiskohan kasvatukseen vielä tukiaisia?

      • uivelo45

        Tollasilta tyypeiltä aseet pois ja autot valtiolle.Raukkamaista toimintaa sankareilta.Tosimies ei tuollaiseen alennu.Nämä on jäänyt tissiä vaille..


      • pyssytki.pois

        Asseet vielä käsitän, mutta että autotkin! Ite taijat vieläkin imiä...


    • Pilikkuseiska

      Nin joko ne mustatlinnut lauttailee Tyräjoella ja Romppaisen sulan perällä, pääsöö vaekka suksenvahti kokkeilemmaan päähänampumista, nin jos uskaltaa kun FBI vahtovaa tänä kevännä kaaakkurie ja muitahii arvokkaeta siipiveikkoja.

    • vonkamieskö

      Ei kai se Hunompi Väisänen ollu mukana? Kurtti Herkko? Vääräniemen kontraati? Ketä ne lemmot oli?

    • Aokusti

      Jos jossakin korpikylässä joku paikallinen pitkäaikastyötön syksyllä kaataa hengenpitimikseen hirven tai karhun ja siitä joku kateellinen sen käräyttää,niin siitä kyllä tehdään heti suuri rikollinen ja salametsästys kenraali.Mutta sitten kun jonkun metsästys seuran tai jonkun muun herrakerhon suuret sankarit lähtee ökymaasturikolonnalla ja kymmenien kilpailujen voittaneitten rotukoirien kanssa suorittamaan hirvien ja karhujen joukkoteurastus rituaaleja,niin nehän pääsevät oikein lehtien aukeamille rehvastelemaan tehdyillä kaadoilla.Metsästys oikeudet ainoastaan paikallisille asukkaille !

    • moisalan.poikia

      Joko kaakkurit on kuoriutuneet? Haulikkoa putsailen...

    • Pilikkieoonkilluttana

      Ee pesi vielä koakkurit.pttää outellessa muuttovariksie säekötellä.
      Jokku voan tulloo vihirreeks siitähi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      407
      5933
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      32
      2262
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      103
      2078
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1859
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      985
    6. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      108
      983
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      59
      974
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      939
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      881
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      40
      855
    Aihe