Haluaisin olla kaupassa paljon kauemmin, tutkia tuotteita ja hyllyjen välejä pidempään, mutta aina jossain vaiheessa silmät alkaa aristua ja niitä joutuu räpyttelemään lopulta koko ajan. Tässä on joku stressireaktio taustalla, koska mun on pakko aina lähteä pois aikaisemmin kaupoista. Joskus tätä ei tule ollenkaan ja taas joskus tulee melkein heti, voisko tämä johtua kaupan kemikaaleista? Tunne on ärsyttävä ja inhottava, varsinkin kun pitää mennä kassan kautta silmiä räpytellen, luulevat vielä varkaaksi, kun näyttää niin hermostuneelta. Onko muilla samoja kokemuksia?
Silmien arkuus kaupassa
MistäTämäJohtuu
2
78
Vastaukset
- Silmienarkuus
Oletko katsonut ko. kaupan valaistusta? Ovatkohan loisteputket katossa?
- sisäilmasta
Kaupan sisäilma saattaa olla hyvin saastunutta ja kuivaa, lisäksi siellä voi olla ylivoimakas koneellinen tuuletus. Kauppojen ilmasto on usein huonoa, koska siellä ei ole ikkunoita ulos, joita voi pitää auki että saisi happea. Voi myyjäparkoja jotka joutuvat työskentelemään tällaisessa olosuhteissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294977Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1564788Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2174784Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1194590Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133680Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32148- 661677
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241594- 1981305