Silmien arkuus kaupassa

MistäTämäJohtuu

Haluaisin olla kaupassa paljon kauemmin, tutkia tuotteita ja hyllyjen välejä pidempään, mutta aina jossain vaiheessa silmät alkaa aristua ja niitä joutuu räpyttelemään lopulta koko ajan. Tässä on joku stressireaktio taustalla, koska mun on pakko aina lähteä pois aikaisemmin kaupoista. Joskus tätä ei tule ollenkaan ja taas joskus tulee melkein heti, voisko tämä johtua kaupan kemikaaleista? Tunne on ärsyttävä ja inhottava, varsinkin kun pitää mennä kassan kautta silmiä räpytellen, luulevat vielä varkaaksi, kun näyttää niin hermostuneelta. Onko muilla samoja kokemuksia?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Silmienarkuus

      Oletko katsonut ko. kaupan valaistusta? Ovatkohan loisteputket katossa?

    • sisäilmasta

      Kaupan sisäilma saattaa olla hyvin saastunutta ja kuivaa, lisäksi siellä voi olla ylivoimakas koneellinen tuuletus. Kauppojen ilmasto on usein huonoa, koska siellä ei ole ikkunoita ulos, joita voi pitää auki että saisi happea. Voi myyjäparkoja jotka joutuvat työskentelemään tällaisessa olosuhteissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      2973
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1376
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1316
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1181
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1140
    6. 37
      1011
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1001
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      957
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      944
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      877
    Aihe