romanialaiset pullonkerääjät

bmw520kuski

Ajeltiin hetkisitten ruissaloon aikapian sillan jälkeen on joku h2o festarit niin nämä romanian rikastuttajat olivat päättäneet jättää pakettiautonsa tiensivuun hätävilkutpäälle ja marssia pulloja kerämään.

Kaikki ruissalontietä ajanneet tiettävät kuinka kapia se tie on siihen ei ylimääräsiä pysäköityjä autoja kaivata.

Parasta koko ebisodissa oli JÄRJESTYKSENVALVOJAT tai mitä lie hemmoja ollut keltasissa liiveissä jotka estivät autojen pääsyn alueelle he eivät mitenkään puuttuneet tapahtumaan ja heitä oli 4 eli kaksi auton etupuolella ja kaksi takapuolella.

Toki voi olla etteivät sitä harmaata pakettiautoa romaniankilvissä nähneet ? tai onko asia oikeasti niin ettei kukaan uskalla puuttua noiden tekemisiin rasistiksi leimautumisen pelossa ? mietin vain jos suomalainen olisi tuonut sinne festareille porukkaa ja olisi alle minuutiksi pysähtynyt tien sivuun päästääkseen kyytiläiset pois olisiko nämä keltaliiviset antaneet asian olla tai hälyttänyt koko turun kaluston paikalle pillit huutaen :)

ps. ennenkuin joku hyyssäri epäilee minun kiukuttelevan kun jäin ilman pantteja näiden ahkerien rikastuttajien takia EI EI EI en kerää pantteja ja hyvä kun nämä keräävät mutta joku tolkku tuohonkin hommaan.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vartijatvalppaana

      Kävelin Helsingin rautatieasemalla laiturilla. Olin poistunut junasta ,kun takaa tulee polkupyörällä romanialainen pullonkerääjä. Meinasin pudota raiteille, kun säikähdin . Tiedän, että laiturilla ei saa ajaa pyörällä. Ajattelin, voi jessus ,jos olisin vähän nuorempi tulisit saamaan opetuksen ,mutta kun mittarissa on 75-v ei oikein enään jaksa/uskalla puuttua.

    • pitäkäätölkistäkiinni

      Nämä romanialaiset pullonkerääjät raitistuttaa suomen kansan, He kun eivät paljon kysele saako tölkin ottaa saatikka onko se jo juotu.

      Istuin aurajokirannassa ja laskin puolillaan olevan tölkin maahan siksiaikaa kun sytytin tupakan niin eikö tämä kulttuurinrikastuttaja tullut ja napannut tölkin.

    • Tölkkipää

      Varmaan menit itse kerämään tölkkejä ja alkoi vähäsen harmittamaan kun ett olekaan alnut kerääjä,Suomalaisilla on se kateellisuus kova asia,itse saan tölkkeja samanverran kuin ennenkin ja enemmäkin mutta nää Suomalaiset työttömät tulee jokirantaan mustamaalaamaan kerääjiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2284
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      39
      1809
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1596
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1308
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1305
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1113
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1058
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      62
      1018
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      743
    Aihe