Osansa sai nyt Timo Soini.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/immonen-lisaa-vetta-myllyyn-nyt-laksytyksen-kohteen-myos-puheenjohtaja-soini/5240106
Immonen lisäsi vettä myllyyn
17
<50
Vastaukset
- Avointakapinaa
Tätä se tiesi kun Soini suojasi puoluerahat. Halla-ahokin tullut kärkkäästi esiin. Näyttää nyt vahvasti siltä että puolue hajoaa Halla-aholaisiin ja Soinilaisiin.
- jörgens
Se on leivoskaffen paikka.
- Tukahdetettu
Moni sisulainen ottanut irtiottoja Immosen lausuntoihin. Lukekaa Iltalehdestä.
- Saarakkala.johtoon
Immosen ja Saarakkalan on johdettava kapinaliikettä joka kukistaa Soinin joka pettää kaikki vaalilupauksensa. Saarakkalasta uusi puheenjohtaja!
- Erotettu
Oiskoon Immonen saanut ikäväluontoisen puhelinsoiton Timo Soinilta.
- jörgens
Erotettu kirjoitti:
Oiskoon Immonen saanut ikäväluontoisen puhelinsoiton Timo Soinilta.
Timppa on ärjähtänyt.
- Soininmuuttui
Nyt Immonen toteaa, ettei hänen linjansa ole muuttunut vuosien varrella, eikä muutu nytkään.
Immosen uusimmassa, Facebook-sivuillaan julkaisemassa kirjoituksessa kyytiä saa myös puolueen puheenjohtaja Timo Soini.
Kaikille lisäksi tiedoksi, että käsitykseni mukaan, ja nykyisestä puolueemme puheenjohtajasta huolimatta, myös perussuomalaiset puolueena on suhtautunut tähän asti yleisen kriittisesti monikulttuurisuuteen sekä suomalaisen kansan ja kulttuurin alasajoon, Immonen kirjoittaa.- JombenrakasHVjohdolta
Immosella on rajoittamaton oikeus sananvapauteen. Nyt ovat muut ryhtyneet sensoreiksi. Pöljimmät puhuvat jopa vihapuheesta. Ho hoo, ho hoo!
- Typerää.touhua
Tuo oli kyllä Immoselta vihoviimeisen tyhmä temppu. Tahallinen yritys hajoittaa puolue. Liekö Halla-aho kaiken takana?
Ei ne sillä mitään voita, mutta häviävät kyllä kaiken.- jörgens
Halla-ahon masinoima juttu.
- Mainosmies
Vaalien häviäjät haluavat perussuomalaisten kahtiajakoa.
Mahtikampanja:)- Konjakinpaikka
Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.
- JäätäPäähän
Konjakinpaikka kirjoitti:
Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.
Media rummuttaa ja hölmöt uskovat?
Konjakinpaikka kirjoitti:
Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.
Ei. Oikeat perussuomalaiset haluavat tuloksia eikä pelkkiä sanoja. Ainoa tapa millä oikeasti pystyy politiikassa vaikuttamaan, on pysyä hallituksessa. Saahan sitä paasata mitä haluaa ja täydelliseen suunnanmuutokseen voi yrittää vaikuttaa terrorismillä (siis demokraattiset keinot on vähissä kun ajatukset ovat radikaaleja). Mieluummin kuitenkin vähitellen eteenpäin kuin loikka ja romahdus.
- 51318
On ihan selvää ettei kukaan äänestä seuraavissa eduskuntavaaleissa puoluetta joka vuosia oppositiossa räksytettyään tyytyy hallituksessa ollessaan toimimaan pelkkänä kepun ja kokoomuksen kumileimasimena.
Soini on uransa ja tilinsä tehnyt, mutta niiden muiden, jotka vielä mielivät jatkaa politiikassa neljän vuoden päästäkin, kannattaisi hetki harkita ennenkuin alkavat populistisen pelkurimaisesti kivittämään Immosta.
Ei persujen viime vuosien menestys millekään pekkavennamolaisuudelle perustu, sen nyt luulisi puupäisimmänkin soinipuudelin tajuavan. Kyllä persuja on äänestetty vain siksi, että se on mielletty ainoaksi edes jossain määrin kansallismieliseksi vaihtoehdoksi. Se maine on jo ehtinyt ryvettyä pahemman kerran vaikkei hallituskausi ole päässyt edes kunnolla alkuun.- Osuijaupposi
Timo Soinin kuuluisista sutkautuksista.
EU on järjestelmä, jossa punasilmäiset tekevät Brysselissä päätöksiä, joita sinisilmäiset Helsingissä toteuttavat.
- Auts.oioi
Immonen iski Soinia suoraan vyönalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733