Osansa sai nyt Timo Soini.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/immonen-lisaa-vetta-myllyyn-nyt-laksytyksen-kohteen-myos-puheenjohtaja-soini/5240106
Immonen lisäsi vettä myllyyn
17
83
Vastaukset
- Avointakapinaa
Tätä se tiesi kun Soini suojasi puoluerahat. Halla-ahokin tullut kärkkäästi esiin. Näyttää nyt vahvasti siltä että puolue hajoaa Halla-aholaisiin ja Soinilaisiin.
- jörgens
Se on leivoskaffen paikka.
- Tukahdetettu
Moni sisulainen ottanut irtiottoja Immosen lausuntoihin. Lukekaa Iltalehdestä.
- Saarakkala.johtoon
Immosen ja Saarakkalan on johdettava kapinaliikettä joka kukistaa Soinin joka pettää kaikki vaalilupauksensa. Saarakkalasta uusi puheenjohtaja!
- Erotettu
Oiskoon Immonen saanut ikäväluontoisen puhelinsoiton Timo Soinilta.
- jörgens
Erotettu kirjoitti:
Oiskoon Immonen saanut ikäväluontoisen puhelinsoiton Timo Soinilta.
Timppa on ärjähtänyt.
- Soininmuuttui
Nyt Immonen toteaa, ettei hänen linjansa ole muuttunut vuosien varrella, eikä muutu nytkään.
Immosen uusimmassa, Facebook-sivuillaan julkaisemassa kirjoituksessa kyytiä saa myös puolueen puheenjohtaja Timo Soini.
Kaikille lisäksi tiedoksi, että käsitykseni mukaan, ja nykyisestä puolueemme puheenjohtajasta huolimatta, myös perussuomalaiset puolueena on suhtautunut tähän asti yleisen kriittisesti monikulttuurisuuteen sekä suomalaisen kansan ja kulttuurin alasajoon, Immonen kirjoittaa.- JombenrakasHVjohdolta
Immosella on rajoittamaton oikeus sananvapauteen. Nyt ovat muut ryhtyneet sensoreiksi. Pöljimmät puhuvat jopa vihapuheesta. Ho hoo, ho hoo!
- Typerää.touhua
Tuo oli kyllä Immoselta vihoviimeisen tyhmä temppu. Tahallinen yritys hajoittaa puolue. Liekö Halla-aho kaiken takana?
Ei ne sillä mitään voita, mutta häviävät kyllä kaiken.- jörgens
Halla-ahon masinoima juttu.
- Mainosmies
Vaalien häviäjät haluavat perussuomalaisten kahtiajakoa.
Mahtikampanja:)- Konjakinpaikka
Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.
- JäätäPäähän
Konjakinpaikka kirjoitti:
Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.
Media rummuttaa ja hölmöt uskovat?
Konjakinpaikka kirjoitti:
Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.
Ei. Oikeat perussuomalaiset haluavat tuloksia eikä pelkkiä sanoja. Ainoa tapa millä oikeasti pystyy politiikassa vaikuttamaan, on pysyä hallituksessa. Saahan sitä paasata mitä haluaa ja täydelliseen suunnanmuutokseen voi yrittää vaikuttaa terrorismillä (siis demokraattiset keinot on vähissä kun ajatukset ovat radikaaleja). Mieluummin kuitenkin vähitellen eteenpäin kuin loikka ja romahdus.
- 51318
On ihan selvää ettei kukaan äänestä seuraavissa eduskuntavaaleissa puoluetta joka vuosia oppositiossa räksytettyään tyytyy hallituksessa ollessaan toimimaan pelkkänä kepun ja kokoomuksen kumileimasimena.
Soini on uransa ja tilinsä tehnyt, mutta niiden muiden, jotka vielä mielivät jatkaa politiikassa neljän vuoden päästäkin, kannattaisi hetki harkita ennenkuin alkavat populistisen pelkurimaisesti kivittämään Immosta.
Ei persujen viime vuosien menestys millekään pekkavennamolaisuudelle perustu, sen nyt luulisi puupäisimmänkin soinipuudelin tajuavan. Kyllä persuja on äänestetty vain siksi, että se on mielletty ainoaksi edes jossain määrin kansallismieliseksi vaihtoehdoksi. Se maine on jo ehtinyt ryvettyä pahemman kerran vaikkei hallituskausi ole päässyt edes kunnolla alkuun.- Osuijaupposi
Timo Soinin kuuluisista sutkautuksista.
EU on järjestelmä, jossa punasilmäiset tekevät Brysselissä päätöksiä, joita sinisilmäiset Helsingissä toteuttavat.
- Auts.oioi
Immonen iski Soinia suoraan vyönalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564304SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2924178Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1663696Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky933583Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä993180Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312497Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv371900Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681793Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161783- 381713