Immonen lisäsi vettä myllyyn

Sananvapautta

17

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Avointakapinaa

      Tätä se tiesi kun Soini suojasi puoluerahat. Halla-ahokin tullut kärkkäästi esiin. Näyttää nyt vahvasti siltä että puolue hajoaa Halla-aholaisiin ja Soinilaisiin.

      • jörgens

        Se on leivoskaffen paikka.


      • Tukahdetettu

        Moni sisulainen ottanut irtiottoja Immosen lausuntoihin. Lukekaa Iltalehdestä.


    • Saarakkala.johtoon

      Immosen ja Saarakkalan on johdettava kapinaliikettä joka kukistaa Soinin joka pettää kaikki vaalilupauksensa. Saarakkalasta uusi puheenjohtaja!

      • Erotettu

        Oiskoon Immonen saanut ikäväluontoisen puhelinsoiton Timo Soinilta.


      • jörgens
        Erotettu kirjoitti:

        Oiskoon Immonen saanut ikäväluontoisen puhelinsoiton Timo Soinilta.

        Timppa on ärjähtänyt.


    • Soininmuuttui

      Nyt Immonen toteaa, ettei hänen linjansa ole muuttunut vuosien varrella, eikä muutu nytkään.

      Immosen uusimmassa, Facebook-sivuillaan julkaisemassa kirjoituksessa kyytiä saa myös puolueen puheenjohtaja Timo Soini.

      Kaikille lisäksi tiedoksi, että käsitykseni mukaan, ja nykyisestä puolueemme puheenjohtajasta huolimatta, myös perussuomalaiset puolueena on suhtautunut tähän asti yleisen kriittisesti monikulttuurisuuteen sekä suomalaisen kansan ja kulttuurin alasajoon, Immonen kirjoittaa.

      • JombenrakasHVjohdolta

        Immosella on rajoittamaton oikeus sananvapauteen. Nyt ovat muut ryhtyneet sensoreiksi. Pöljimmät puhuvat jopa vihapuheesta. Ho hoo, ho hoo!


    • Typerää.touhua

      Tuo oli kyllä Immoselta vihoviimeisen tyhmä temppu. Tahallinen yritys hajoittaa puolue. Liekö Halla-aho kaiken takana?
      Ei ne sillä mitään voita, mutta häviävät kyllä kaiken.

      • jörgens

        Halla-ahon masinoima juttu.


    • Mainosmies

      Vaalien häviäjät haluavat perussuomalaisten kahtiajakoa.
      Mahtikampanja:)

      • Konjakinpaikka

        Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.


      • JäätäPäähän
        Konjakinpaikka kirjoitti:

        Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.

        Media rummuttaa ja hölmöt uskovat?


      • Konjakinpaikka kirjoitti:

        Oikeat perussuomalaiset sitä haluavat. Vielä sieltä riveistä löytyy selkärankaisiakin eikä hallituskipeitä.

        Ei. Oikeat perussuomalaiset haluavat tuloksia eikä pelkkiä sanoja. Ainoa tapa millä oikeasti pystyy politiikassa vaikuttamaan, on pysyä hallituksessa. Saahan sitä paasata mitä haluaa ja täydelliseen suunnanmuutokseen voi yrittää vaikuttaa terrorismillä (siis demokraattiset keinot on vähissä kun ajatukset ovat radikaaleja). Mieluummin kuitenkin vähitellen eteenpäin kuin loikka ja romahdus.


    • 51318

      On ihan selvää ettei kukaan äänestä seuraavissa eduskuntavaaleissa puoluetta joka vuosia oppositiossa räksytettyään tyytyy hallituksessa ollessaan toimimaan pelkkänä kepun ja kokoomuksen kumileimasimena.

      Soini on uransa ja tilinsä tehnyt, mutta niiden muiden, jotka vielä mielivät jatkaa politiikassa neljän vuoden päästäkin, kannattaisi hetki harkita ennenkuin alkavat populistisen pelkurimaisesti kivittämään Immosta.

      Ei persujen viime vuosien menestys millekään pekkavennamolaisuudelle perustu, sen nyt luulisi puupäisimmänkin soinipuudelin tajuavan. Kyllä persuja on äänestetty vain siksi, että se on mielletty ainoaksi edes jossain määrin kansallismieliseksi vaihtoehdoksi. Se maine on jo ehtinyt ryvettyä pahemman kerran vaikkei hallituskausi ole päässyt edes kunnolla alkuun.

      • Osuijaupposi

        Timo Soinin kuuluisista sutkautuksista.

        EU on järjestelmä, jossa punasilmäiset tekevät Brysselissä päätöksiä, joita sinisilmäiset Helsingissä toteuttavat.


    • Auts.oioi

      Immonen iski Soinia suoraan vyönalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5037
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4859
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2689
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe