taas kerran:). Olli Immosen noitavaino on taas kerran nostanut kannatusta monta prosenttia.
Ruotsissa on sama ilmiö: mitä enemmän vasemmistomedia mustamaalaa, sitä nopeammin ja enemmän SD kasvaa, tällä hetkellä käytännössä JO Ruotsin suurin puolue, vain n. prosenttiyksikön suurinta puoluetta enää jäljessä, kun Ruotsin vaaleihin on aikaa 3 vuotta:). Hienoa, kiitos paljon RKP-medialle! Enemmän tällaista<3.
KIITOS svekomedialle PS:n kannatuksen nostamisesta
7
<50
Vastaukset
- kiitollinenRKPlle
Anteeksi, SD on alle prosenttiyksikön suurinta puoluetta demareita jäljessä Ruotsissa. Siis voittaa vaalit 2018. Hyvä Ruotsi! Ei kai Suomi ole taas jäljessä? Uskon, että ei !
- tympääntynyt
Yle on ainakin antanut koko laitoksen ruotsinkielisten haltuun ja ketäs
sitten eniten lyödään,ellei persuja jota he eniten vihaavat.
Ei riitä edes yksi kanava tähän tarkoitukseen.
Kyllä nyt ollaan niin hurskaita,että oikein oksettaa.
Eikö tässä maassa tosiaan ole muuta uutisoitavaa kuin jonkun
Immosen facebook-jutut.
Keltaiset lehdet tietysti pitää joka päivä myydä mutta kun rahaa
tulee ovista ja ikkunoista ei yhtään asiallista ohjelmaa saada aikaiseksi. - Huomautus
Olet oikeassa, että Suomen fiksut kansalaiset eivät otsa tuota tökeröä PS-vastaista propagandaa, vaan se aiheuttaa vaan vastareaktion.
Mutta on turhaa ja haitallista nostaa ääripuolue SD mukaan samaan keskusteluun. PS ei ole ääripuolue missään mielessä, vaan keskustalainen populistinen kansanpuolue.- hmmmmmmmm
No se "ääripuolue" sattuu voittamaan koko Ruotsin seuraavat vaalit.
- silleeen_
hmmmmmmmm kirjoitti:
No se "ääripuolue" sattuu voittamaan koko Ruotsin seuraavat vaalit.
Voi jopa voittaakin, mutta kuten tuolla yksi kirjoittaja toteaa, Suomesta ei koskaan tule ääripuoluiden maata. Suomalaiset ovat riittävän fiksuja estämään populisten puolueiden valtaantulon. Persuille se tarkoittaa juuri, mitä todettiin: persuista tulee enemmän "kokoomus/keskusta"-puolue, ja ääriaines menee muualle, tai liittyy nyt olemassaoleviin "pienpuolueisiin" (jotka nekin tosin korisevat kuolinkappailussaan).
- tietenkinVoittaa
silleeen_ kirjoitti:
Voi jopa voittaakin, mutta kuten tuolla yksi kirjoittaja toteaa, Suomesta ei koskaan tule ääripuoluiden maata. Suomalaiset ovat riittävän fiksuja estämään populisten puolueiden valtaantulon. Persuille se tarkoittaa juuri, mitä todettiin: persuista tulee enemmän "kokoomus/keskusta"-puolue, ja ääriaines menee muualle, tai liittyy nyt olemassaoleviin "pienpuolueisiin" (jotka nekin tosin korisevat kuolinkappailussaan).
Surullista, sillä Suomi on täysin Ruotsin tiellä..... Katso vaikka tuota suvaitsemattomien tapahtumaa tälläkin hetkellä Helsingistä. Ruotsissa on PAKKO ollut herätä, koska maa on siinä tilassa, jossa on. MIKSI SUOMEN TARVITSEE VÄKISIN LÄHTEÄ SILLE PERUUTTAMATTOMALLE TIELLE, en voi vaan ymmärtää ihmisten sokeutta ja tyhmyyttä!
Totta kai ruotsindemokraatit siellä voittaa! NYT jo alle prosentin jäljessä suurimpaa puoluetta ja kolme vuotta vielä aikaa.... Ottaen huiomioon, että kuukaudessa se on noussut aina prosentteja, puolue tulee voittamaan jopa suurella erolla!
http://avpixlat.info/2015/07/23/sentio-juli-sd-nast-storst-med-all-time-high-pa-233/
- Valmistautuminen--
.
Onko PS valmis suurimman puolueen osaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762149Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361762Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111500Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341265Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611250Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161079Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv611002- 60983
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103684