Moi! Minkä ikäisenä pojan esinahan pitäisi irrota terskasta niin, että sen saa vedettyä kokonaan terskan taakse, vai irtoaako se vasta sitten kasvun myötä, vai pitäisikö sitä venytellä päivittäin taakse? Kiitos jo etukäteen!
Minkä ikäsenä esinahka irtoo terskasta
11
917
Vastaukset
- slebe
Hyvä että oli 12 kun sain vedettyä sen taakse asti.
- ainairtiollut
Minulla se on aina ollut irti niinkauan kun muistan.
- hyvämuna
Joo en tiedä muista pojista mutta mullakii se on ollu aina irti ny oon 15v. (ja aika pitkä esinahka peittää terskan kokonaa velttona muttei ihan kokonaa erektiossa ja esinahkani menee helposti taakse velttona ja erektiosa).
- turskaterska
mä oon 16 ja se on viel kiinni ku alko sunnuntaisin :( se on vaan jotenkin jollaan kudoksella kiinni. isä sanoo et sillä se lähti vasta aikuisena, joskus 26 v, mut mihin sul on viel kiire? ei oo seksin aika vielä
- eestaasmenee
Jaa no miks se mulla ei oo koskaa ollu kiinni esinahan oon aina saanu terskan taakse velttona ja jäykkänä. Ikä sama 16.
- yfyfiyffuifog
Itselläni ollut esinahka terskassa syntymästä 13vuotiaaseen saakka,mutta irtosi käytössä puolessa vuodessa. Nyt olen 14v ja toimii ihan normisti
- PoikaJokaKysyyKysymyksiä
Mun kyrpään mahtuu 29 kookospähkinää. Entä teidän minikyrpiin? Olen ylpeä omasta kyrvästäni ja juoksen joka päivä pääkadun läpi alasti kun kymmenen metrin kyrpäni sojottaa.
- Anonyymi
Kuullostat 8vuotiaalta
- Kissanlaatikko
Nah. Ei se esinahka irtoa peniksestä vaan sen suuaukko levenee. Itelläin kesti 2 vuotta siihen ja se tapahtui 11-13 v. Ai niitä muistoja kuinka ylpeä sitten itsestään oli kun se tapahtui...
Kyllä sen pitäis olla aina irti. Jos ei ole niin silloin on joku ongelma edin tiukka esinahks tai esinahan alle on syntynyt jostain syystä yksi tai useampi kiinnike joka estää esarin liikkumista terskan taakse. Kun esinahkaa yrittää saada taakse se tavallaan aukeaa siitä päästä ja mitä enemmän se aukee sen paremmin terska alkaa paljastua. Yleensä kiinnike on terskan reunassa tai lähellä sen reunaa jolloin osa terskaa paljastuu. Kiinnikkeet saa irti kun rohkeasti vaan uskaltaa liikutella esaria pienestä kivusta huolimatta. Kiinnikkeen irrotessa tuntuu pieni nipistyksen tapainen tunne.
- muna90cm
Ei sitäse vitun esinahkaa saa vetää jos onse vielä kiinike/kiinnikkeitä, voi johtaa veren vuotoon. Kannataa vaan odottaa kun se sitten itse lähtee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743