Mustaa Audi citymaasturia etsitään!

Eilen Halkokarilla sattunutta, valtakunnallinen etsintäkuulutus. Näitkö tapauksen? Lue Iltalehden kohu-uutinen ja ilmoita tietosi poliisille.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015072820099633_uu.shtml
1569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tietääkö TOSIrealisti jotakin asiasta?

Äänestä
  • Onko Mustakarintien- ja Vanhan Veistämöntien t-risteys
    tasa-arvoinen risteys onko, ole hyvä ja vastaa kysymykseen?

    Äänestä

  • No totta helvetissä on.

    Äänestä

  • yhdessäenemmän kirjoitti:

    No totta helvetissä on.

    Ei ole. Mustakarintiellä on kärkikolmio. Risteys on vaarallinen pyöräilijälle ja rullaluistelijalle, jos laskettelee pohjoisen suunsta jyrkähköä alamäkeä "täysillä". Lisäksi näkyvyyttä estää pohjoiskulman risukko/puusto. Autoilija joutuu ajamaan puolittain suojatielle nähdäkseen pyörätielle. Vastaavia risteyksiä on Halkokarilla useita mm kuusiaitojen peittämiä, ja onhan niitä yltympäriinsä kaupunkia. Ei ole ihmekään, että lähes päivittäin "kolahtaa". Nyt kaupungin metsurit töihin ja heti!!!
    Tosin on merkillistä, ettei "kolhittu" osapuoli paina rekisteriä mieleensä. Olen tehnyt sen vastaavissa tapauksissa ja soittanut poliisille pyytäen vastausta. Poikkeksetta poliisi on soittanut takaisin, kiittänyt ja ilmoittanut tekijän saaneen "sanktionsa"...

    Äänestä

Just joo eli audikuski päästää pyöräilijän suojatielle ja kehtaa pommata samantien päin lähtien litoon siis mitä hemmettiä häh?? Kyllä jokku autoilijat osaa olla sitte pirullisia ja Iltasanomien linkki tänne kans...!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1438045265022.html

Äänestä
  • Minusta tämä on kovin outoa, koska juuri, kun Elban suoralla autoilija oli törmännyt rullaluistelijaan ja paennut paikalta niin nyt Mustakarin suoralla törmätään risteyksessä pyöräilijään samoin elkein. Ovatko nämä salakavalat yliajajat kenties jotain purjehdusseurojen mustia lampaita vai mistä näitä sikiää?

    Äänestä

Olikohan se toissaviikolla kun yksi mun kaverin broidin kaiman tuttu oli nähny jossain mustan cittariaudin, vai oliko se valkoinen, tai sit se oli joky hyny tai kiia.

Äänestä
  • Voithan aina ilmoittaa havaintosi poliisille ei sinun tarvitse yhtään hävetä huonoa muistiasi kyllä he osaavat kaivaa kallostasi tiedot esiin ja vieläpä täysin kivuttomasti kuulemma.

    Äänestä

Harmaa hiuksinen mies.Helppo nakki.Musta audi ja herra x.

Äänestä
  • Äläkä unohda salaperäistä naista vänkärinpenkillä ei tainnut hänkään välittää pyöräilijän kohtalosta mitään.

    Äänestä

  • Lienee harmaahapsisen gigolon ja herrasmiehen rakastajatar!

    Äänestä

  • Tulossa veneeltä ja pkkuisen vielä promilleja. Ei uskaltanut pysähtyä.

    Äänestä

niin sitä vaan kaahataan kun audilla ajetaan,mikähän siinä on että pahimmat kaahaajat ajavat bmw audi sekä mercedes-benz merkkisillä autoilla? ja varsinki etelä-suomesta lomailevat aiheuttavat eniten töppäilyillään vaara tilanteita

Äänestä

Tämmönen tiedote: Poliisi ei enää etsi mustaa citymaasturia, joka kolhaisi pyöräilijää Kokkolassa 27.7.2015 Mustakarintiellä. Kuljettaja on ilmoittautunut.

Äänestä

Varmaan eka automaatti ja jalka lipsahtanut?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakeni-Paikalta kirjoitti:

Eilen Halkokarilla sattunutta, valtakunnallinen etsintäkuulutus. Näitkö tapauksen? Lue Iltalehden kohu-uutinen ja ilmoita tietosi poliisille.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015072820099633_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu