Sipilän vastine
4444444
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei, todellisuudessa Suomi tarvitsee uuden johdon sekä valtion tasolla että paikallisella tasolla. Tämä johto haluaa ja kykenee luomaan sellaisen viitekehyksen, jossa sekä kaikkein lahjakkaimmat että vähälahjaisimmat suomalaiset kykenevät mielekkäällä tavalla antamaan panoksensa yhteiskunnan ja oma tulevaisuutensa hyödyksi.
Jos väitetään "moni-ilmeisyyden" olevan pärjäämisen edellytys, tarkoittaa se valtion johdon lyöneen hanskat tiskiin ja sateentekijää odotetaan saapuvaksi jostain muualta.
Mielestämme tällaisen ajattelutavan aika alkaa olla ohitse.
Terv.: Suomen Äärioikeisto (rekisteröimätön kansanliike ja -puolue)
Huomautan että ketku-Sipilä puhuu yhtä ja tekee toista ja on ottanut Brysselin Bobrikovin Rehnin hallitukseen
Rehn on päästänyt monikulttuuriset juurettomat mustalaiskerjäläiset hääräämään Suomeen HYVÄKSYMÄLLÄ BULGARIAN JA ROMANIAN EU-JÄSENIKSI
JA SIPILÄ ON ITSE PASKALAKIBISNEKSELLÄ RIKASTUNUT oligarkki-tyyppinen MONIKULTTUURINEN joka on ansainnut pakotteella rakentaa paskahärveleitä maaseudulle
https://www.suomenuutiset.fi/juha-sipilan-yhtion-ja-jatevesiasetuksen-yhteinen-taival-ensi