Jos ihmiselle ei uskalla puhua oikeassa elämässä, niin silloin inho/pelko ovat niin suuria, ettei suhdetta kannata aloittaa. Niin maailma toimii. :)
Palstalla ei asioita hoideta
13
<50
Vastaukset
- uskonomiksetusko
Ei minun maailmani. Se on täynnä vaahtokarkkeja ja aurinkoisia unelmia. Lempeä. Aika oikea vielä koittaa.
- ymmärräJO
Niinpä. Jotkut yrittää hoitaa mutta ei vastata tai ilkeillään siellä. Sitten ne hoidetaan palstalla yksin.
- poistuunukkumaan
Tämän me tiedämme ja siksi täällä on tällaista :) hyvää yötä, ei huvita pellepalsta enää.
- Klovninkosto
kyllä tämä sirkus rullaa vaikka sinunlaisesi pelle täältä poistuisikin. Palsta is förever
- Pakkojotain
Meillä jäi vähän jutut kesken...
- joskusvieaikaa
Ja ymmärrä sinä, että maailmaan mahtuu paljon ihmisiä, jokainen ihminen on oma ainutlaatuinen yksilönsä. Kaikki ei ole niin rohkeita kuin toiset. Mutta mikään ei estä sinua jatkamasta elämääsi eteenpäin.
- ylämäki_Alamäki_
Eiköhän noita tunteita monen muun tunteen lisäksi aikaan mahdu, milloin on mikäkin totta ja milloin ei. Miten se nyt niiin tasaista aina vois olla, varsinkin jos tilanne erikoinen.
- Kahdenkerroksenväkeä
Sinun maailmasi toimii niin. Olet ulospäinsuuntautunut, on ymmärrettävää että ajattelet noin. Sellaista elämä on. Et jaksa nähdä vaivaa ja miettiä asiaa enenpää. Riittää kun asia on simppeli sinulle, niin sen pitää olla sitä muillekin, argh!
- sokeakana
no ilmankos... minäkö hömötiaisena olin jo hoitelemassa täällä jo pankkiasioitakin :D:D
- sinulletiukkapipoinen
Minkä takii tää palsta on?????
- puhehuolija
jaa. mä puhun ihmisille oikeassa elämässä vain jos ne maksaa mulle rahaa.
- kummahöpöttäjä
Etkössä itse nyt yritä niitä palstalla hoitaa.
- naiseltamiehellevain
Jos on saanut pakit kerran (selkeästi) niin kyllä silloin odottaa toiselta selkeää aloitetta Irl ennen kuin itse siellä mitään yrittää enää. Siksi palstalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874188Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293163No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10929
- 134921
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770