*Kärpät*

Jo 13. tappioton peli Kärpille, tälläkertaa kaatui Tappara, jo toisen kerran peräkkäin. Vaikka Kärpilta puuttuukin pari pisteiden saalistajaa, niin silti se voittaa pelin toisensa jälkeen, pääosin omilla kasvateillaan. Eli hyvin menee!!! KÄRPÄT ON RAUTAA!!!! Pohjoinen jyrää!!!!
12402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Se onkin pienoinen ihme et Kärpät nykyään kaataa kenet vaan... ja tosi on että Kärpillä on koko liigan eniten omia kasvatteja peleissä mukana, pääosin vm. 83... täytyy nostaa hattua, vaikka Jokerit- fani oonki.No, Kärpät tulee hyvänä kakkosena. Tsemiä.

Äänestä

oot oikeassa kärpät on terästä

Äänestä
  • Kyllä kärpillä menee tällä hetkellä lujaa!!
    toivottavasti vire kestää loppukauden.Kyllä passaa olla oululainen

    Äänestä

  • kärppä kirjoitti:

    Kyllä kärpillä menee tällä hetkellä lujaa!!
    toivottavasti vire kestää loppukauden.Kyllä passaa olla oululainen

    Kyllä kärpillä menee lujaa... Ei voi muuta ku ihailla niitä...

    Äänestä

Joo naurattaa ku kärppäfanit uhoo mestaruudesta ja kaikkee...hahhaa mää sanon vaa et ekalta kierrokselta ette jatkoon mee!!!oli vastassa kuka tahansa...Suuret luulot pojilla ittestä!tuutte alas kovaa ja "korkeelta",koittakaa kestää!!!

Äänestä
  • No mikähöhän joukkue neidin mielestä voittaa?? Jokeritko?? Saako nauraa???!!!!!!!!! *räkänaurua* jos Kärpät ei voita ni sit TPS tai Tappara. Mut toivosin kyllä ettei ainakaan Tappara, Rautakorpi on nääs TOSI huono häviäjä. Otti itsetunnolle ku Tappara hävis kahdesti peräkkäin Kärpille. Ja TPS on voittanu ihan muuten vaan tarpeeksi ja jokerit ei siihen kykene tälläkään kertaa. Että semmosta. Niin se vaan on, Neiti pieni!!

    Äänestä

  • SAMOIN KÄY TAPPARALLE!!KORKEELTA TIPPUU JA MÄ NAURAN PASKASET NAURUT=)

    Äänestä

Pidetään porukalla peukkuja!!
ja mitalit kaulaan loppu kaudella!!! JJJJJJJJippiiiiiii

Äänestä

Kärpille tuli kaks tappiota putkeen viikonloppuna
ja kun tauko loppuu liigassa niin tappio putki
kasvaa jo kolmee kun tps voittaa oulussa.
kärpät on paskoja

Äänestä

kärpät on pyllyst

Äänestä
  • ...muttei sentään Turusta!!!

    Äänestä

kärpät lyttyyn, vessanpyttyyn, vedetään alas, JYP on paras

Äänestä

Kommentoi aloitusta


=) kirjoitti:

Jo 13. tappioton peli Kärpille, tälläkertaa kaatui Tappara, jo toisen kerran peräkkäin. Vaikka Kärpilta puuttuukin pari pisteiden saalistajaa, niin silti se voittaa pelin toisensa jälkeen, pääosin omilla kasvateillaan. Eli hyvin menee!!! KÄRPÄT ON RAUTAA!!!! Pohjoinen jyrää!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu