Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

pullea häpykumpu:(

Olen 15v ja minulla on pullea häpykumpu.. on minulla ylipainoa mutta olen jo laihduttanut 15kg eikä häpykumpu ole pienentynyt. Pienentyykö se millään kotikonsteilla? Aina kun käännyn sivuttain peilin eteen alusvaatteissa näen vain sen pullottamassa.. Häpeän sitä, ajatuskin toisen nähden alasti ahdistaa ja masturbointi tuntuu inhottavalta. Alapääni on muutenkin vähän löysä ja pelkään ettei se enää lähde pois:( Sheivaaminen on myös vaikeaa.. Onko siis mitään tehtävissä sen suhteen?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olet täysin normaali. Älä murehdi suotta pulleudestasi siellä. Olet vielä nuorikin ja naisen sukupuolielimet ovat muuttuneet valmiiksi vasta siinä 18 vuoden tienoilla, siihen asti ne ovat vielä kehittyvässä tilassa. Laihdutat ihan normaalisti ruokavalion avulla niin yli määräinen pulleus katoaa eri puolelta kehoa.

Äänestä

Mitä pulleampi vittukumpu on, sen kauniimpi. En ole IKINÄ kuullut tai nähnyt, että se olisi jollakin liian suuri. Harva mies on toista mieltä, mutta tyttöjen luulot ovat usein aivan vääriä. Jos ihan suoraan sanotaan, aina kun katselee netin tyttöjen kuvia ja havaitsee jollakin olevan esiintyöntyvä vittu, sydän sykähtää kauneuden edessä.

Eräällä sukulaistytöllä oli poikkeuksellisen esiintyöntyvä vittu. Hän oli sen selvästi itsekin huomannut, sillä hän pukeutui usein pitkiin mustiin trikoohousuihin, joissa vitun muoto tuli erityisen hyvin kaikkien nähtäväksi. Housut menivät lisäksi vitunrakoon, mikä ennestään lisäsi kauneutta. Kun juttelin asiasta muidenkin miesten kanssa, totesimme, että juuri niin pitää tehdä. Jos jollakin on jotakin, mitä näyttää, niin näyttäköön ihmeessä ja nauttikoon miesten katseista.

Vallitsevaan naistenlehtien kulttuuriin saattaa pojatkin tempautua mukaan, ja puheet ovat sen mukaisia, mutta tutkittu on, että miehet haluavat puolisokseen paljon pulskempia tyttöjä, kuin tytöt luulevat.

Sheivaamisongelmat varmasti haihtuvat, kun löydät oman poikaystäväsi. Hän varmasti auttaa. Jos sinulla on veli tai sisko tai muu kaveri, hän voinee toistaiseksi auttaa. Älä vain turhaan laihduttele, mutta sheivattu vittu on kyllä kovin, kovin nätti. Ja jos se on korkealla kummulla, se on ihan superihana. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


häpeänorja kirjoitti:

Olen 15v ja minulla on pullea häpykumpu.. on minulla ylipainoa mutta olen jo laihduttanut 15kg eikä häpykumpu ole pienentynyt. Pienentyykö se millään kotikonsteilla? Aina kun käännyn sivuttain peilin eteen alusvaatteissa näen vain sen pullottamassa.. Häpeän sitä, ajatuskin toisen nähden alasti ahdistaa ja masturbointi tuntuu inhottavalta. Alapääni on muutenkin vähän löysä ja pelkään ettei se enää lähde pois:( Sheivaaminen on myös vaikeaa.. Onko siis mitään tehtävissä sen suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu