Delphia 37

Delphia

Osaako kukaan kertoa, minkälainen paatti Delphia on?

5

588

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Polskifiat

      Harvoin tarjolla eikä ihme. Hyvä perhevene kolmella hytillä ja vähän klassisemmalla sisustuksella. Ainakin jos vertaa ranskiksiin tai sakuihin sarjavalmisteisiin.

      Bang for the €uro ehdottomasti...

    • josvaanlöydät

      Purjehtii perheveneeksi ihan mukavasti, ulkonäköön nähden jopa yllättävänkin. Työn laatu hyvää sekä laskikuitutyön, puutyön kuin tekniikankin osalta. Kuten edellä todettiin hyvä perhevene ranskalaisten ja saksalaisten tuotantoveneiden vaihtoehdoksi. Itsellä oli vahvana vaihtoehtona, mutta rakastuin ranskalaiseen. Lähinnä koska tarjonta Delphiasta oli sillä hetkellä olematonta, eikä niitä nytkään liiaksi ole ollut tarjolla.

    • tertet

      Alirikattu upptukki. Runko hyvä, takila huono.

      • Polskifiat

        No vie perhettä turvallisesti kovemmassakin kelissä. Surffilaudat on erikseen.


      • upponalle999

        Hauskoja nämä uppotukkikirjoittelijat. Jos vene on jopa solmun hitaampi kuin muut, niin heti tulee itku. Itse kehtaan lähteä sille päivälegille tuntia aikaisemmin ja olla samaan aikaan perillä kuin "tosipurjehtijat".


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      164
      2984
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      33
      2824
    3. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      38
      1836
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      24
      1803
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      184
      1690
    6. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      206
      1536
    7. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      325
      1483
    8. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      101
      1441
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      17
      1259
    10. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      71
      1225
    Aihe