Mitä se pitää sisällään omasta mielestäsi?
Vastaukset 11
- nautiskelijamies
Nainen pääsee nautiskelemaan miehestä niinkuin itse haluaa,omaan tahtiinsa,naisen koko vartalo on ihanasti hyväiltävissä ratsastuksen aikana.Minusta miehenä yksi parhaista tavoista nauttia seksistä.
- Orkkuleidi
Komppaan täysin, itse tykkään tosi paljon, orkku on taattu aina tässä asennossa.
- Yhteislaukkaa
Kysymys oli tarkoitettu naisille.
- Yhteislaukkaa
Orkkuleidi kirjoitti:
Komppaan täysin, itse tykkään tosi paljon, orkku on taattu aina tässä asennossa.
Hyvältä kuulostaa. Kun vielä saat sormin hyväilyjä pakaroittesi tienoolle, lennähdät orgasmitaivaaseen.
- Ajurin
Miehenä ajatellen yksi parhaista asennoista...Vaimoni ainakin pitää ratsastamisesta ja myös usein laukeaa siihen.
- Paneskellen
Alla ollessa voi nautiskella...Avopuolisoni ainakin nauttii ratsastuksesta ja usein myös laukee siihen.
- d-pässi
Naiseni mieliasento nimenomaan ratsastus. Naiseni tykkää tässä asennossa liikuttaa vartaloaan eteen-taakse, jolloin kulli jytkii emättimen seiniä ja terska muljahtelee kohdun nipukan ohi. Samalla autan emäntäni isosta pyllystä kiinnipitäen liikkeen jatkumista. Hieman naistani häiritsee märästä pillusta lähtevä äänekäs lätinä, joka saattaa jossakin vaiheessa päätyä voimakkaaseen plätsähdykseen.
Itse pidän parhaimpana asentona käännettyä lähetyssaarnaaja-asentoa. Siinä ylävartalot ovat aivan kiinni toisissaan. Naisen pehmeät rinnat ovat ihanat omaa rintakehää vasten. Naiseni nostelee pyllyään ylös-alas pitkin liikkein ja samalla saa klitoriskin stimulaatiota. Käteni kiedon hänen lanteidensa ympärille - vaihtoehtoisesti hyväilen hänen pehmeitä pakaroitaan. Toisinaan peenikseni muljahtaa pois pillusta, mutta naiseni asettaa sen kädellään nopeasti takaisin koloon. - 0716
Hmm... kai se sitten on ratsastusta sekin että nainen on ensin selin mieheen ja siitä pikku hiljaa laskeutuu kohti miehen jalkoja. Niin että ylävartalo on miehen jalkojen välissä ja miehellä on naisen jalkaterät pään molemmin puolin. Mikä lie nimitys tällä asennolla.
Useampikin nainen on voihkinut itsenä tajunnan rajamaille kun otan reilusti pakaroista kiinni ja alan pumppaamaan altapäin. Klitoris saa sellaista kyytiä että... Paras kommentti ennen veltoksi retkahtamista on ollut:"Voi luoja..." Ja sitten puoli minuuttia tärinää ja hytkymistä päälle.
Naiset tuntuvat tykkäävän tästä asennosta erityisen paljon. Eivät kaikki, mutta suurin osa... Mä kyllä tykkään jockey -asennosta tavallista ratsastusasentoa enemmän. Ei oo koko ajan niin kiinni toisen vartalossa. Mä saan siinä asennossa parhaat orkut, eikä miehilläkään ole ollut siinä valittamista.
Voi säädellä itse sitä tahtia ja syvyyttä:)
- Nautintoa.Helsinki
Parastahan se!
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591521- 261154
- 821002
- 41823
- 65816
- 92744
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.13720Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131705Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19705- 115676
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31615Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �142605- 4602
- 43591
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45570- 19536
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24523- 41518
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t71493Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke17477