Sebastian Tynkkynen - mikä on miehiään?

Mikä on miehiään tämä persujen homosiiven edustaja Sebastian Tynkkynen? Puolustaa Olli Immosta, mitä muuta?
523931
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

Tynkkynen opiskelee Oulussa luokanopettajaksi. Voi sitten opettaa homoilua pikkulapsille

Äänestä
  • Ludwig Wittgenstein oli luokanpettaja. Se sälli raiskasi ja raateli tyypillisen homon tavoin köyhlistön lapsia, pani niitä lapsiraukkoja armotta perseeseen.

    Äänestä

  • Ei ihme että vihaa mussei,musset ei voi sietää homppelei.

    Äänestä

  • Joko älyää hävitä eduskunnasta. Kohta on apinarokon saanut mustalta mieheltä. Yäk yäk

    Äänestä

  • Mutta on mustan reijän ritari ja vielä mustan homon tuo linnan juhliin. Ei mitään käytöstapoja. Toivottavasti ei pääse läpi seuraavissa vaaleissa. Mustia vihaa ja samaan aikaan musta on vällyjen alla. Oksettaa pelkkä ajatuskin hyi helvetti

    Äänestä

  • Kauhea uutinen tynkkynen haluaa lapsen apodtoida mustan miehen kanssa. Kuka hullu antaa lapsensa noille. Lapsiparka joutuu kärsimään todella paljon. Ajatelkaa vanhempain iltaa. Ai kauheeta. Tai koulun juhlia kun isä ja isä tulevat kyllä lailla pitää tommoset lapsen hankkeet pitää kieltää

    Äänestä

  • tässäfucktaa kirjoitti:

    Ludwig Wittgenstein oli luokanpettaja. Se sälli raiskasi ja raateli tyypillisen homon tavoin köyhlistön lapsia, pani niitä lapsiraukkoja armotta perseeseen.

    Vittu, että oot vastenmielinen 💩

    Äänestä

  • Anonyymi00039 kirjoitti:

    Vittu, että oot vastenmielinen 💩

    Ja niin on myös Tynkkis...

    Äänestä

Onko tämä se BIGBROTHER tason älykkö?

Äänestä

Eikö se Tynkkynen ole nuorten homopersujen puheenjohtaja?

Äänestä
  • Tynkkis on paska, mutta te homofoobikot ootte koomisia pellejä 😂🤡

    Äänestä

Mitä se on kun jytkytetään persusten puoluekokouksessa? Onko se jokin homoseksuaalisten jutska.

Äänestä
  • Homoilla on sellanen asento kuin juna. Ja junahan tunnetusti jytkyttää. Miehiähän suurin osa persuista on joten puoluekokouksessa saattaa hotellissa olla pikkutunneilla melkoinen jytkyttäminen. Että siitä vaan liittymään mikäli haluat kokea miehisen jytkytyksen.

    Äänestä

  • blueoyster kirjoitti:

    Homoilla on sellanen asento kuin juna. Ja junahan tunnetusti jytkyttää. Miehiähän suurin osa persuista on joten puoluekokouksessa saattaa hotellissa olla pikkutunneilla melkoinen jytkyttäminen. Että siitä vaan liittymään mikäli haluat kokea miehisen jytkytyksen.

    Voi jeesus teitä homofoobikoita ... te varmaan jyystätte puhallettavaa barbaraa 😅 eihän tuollaisia yhden aivosolun omaavia voi kukaan normit ottaa tosissaan.
    ( ei liity tynkkiseen)

    Äänestä

  • blueoyster kirjoitti:

    Homoilla on sellanen asento kuin juna. Ja junahan tunnetusti jytkyttää. Miehiähän suurin osa persuista on joten puoluekokouksessa saattaa hotellissa olla pikkutunneilla melkoinen jytkyttäminen. Että siitä vaan liittymään mikäli haluat kokea miehisen jytkytyksen.

    Olipas hauska kirjoitus,vaikka se onkin jo vuosia vanha.Tällä persu palstalla saa säännöllisesti makeat naurut!

    : D HAHAAAA!

    Äänestä

  • Hannu-Tre kirjoitti:

    Olipas hauska kirjoitus,vaikka se onkin jo vuosia vanha.Tällä persu palstalla saa säännöllisesti makeat naurut!

    : D HAHAAAA!

    Lueskelet sitten enemmänkin juttuja homoista, olet vuosia lukenut, ja "poiken" kanssa sitten naureskelet. Kaapissa vieläkin ?

    Äänestä

  • Anonyymi00053 kirjoitti:

    Lueskelet sitten enemmänkin juttuja homoista, olet vuosia lukenut, ja "poiken" kanssa sitten naureskelet. Kaapissa vieläkin ?

    Olet ilmiselvästi persu,et ymmärrä lukemaasi.Tällä persu palstalla saa säännöllisesti makeat naurut on kirjoitukseni oleellisin asia,tollo!

    : D HAHHHAAA!

    Äänestä

KYLLÄ PERSSUT ON SITTEN MONIKULTTUURINEN PUOLUE.....HOMOJA,,,NATSEJA JUUTALAISIA

TÄMÄHÄN ON RTODELLISTA AVARAKATSEISUUTTA

KUKA HAUKKUU PERSUJA RASISTEIKSI ?

Äänestä
  • onko housuun paskominen yleistäkin perpanssien joukossa

    Äänestä

  • Sekin, kaiken muun lisäksi.

    Äänestä

  • kysyjä kirjoitti:

    onko housuun paskominen yleistäkin perpanssien joukossa

    Mikä viddu on perpanssi? Perseesenpanija?

    Äänestä

Tynkkynen on ihme äijä. Miksi se puolustaa Immosta?

Äänestä

Antipersun taas kerran itse itselleen kommentoimalla rakentama idioottimainen ketju - tyypillista antipersua.

Äänestä

up up up

Äänestä

Anteeksi vaan, mutta en voi unohtaa sitä käsittämätöntä näkyä, joka verkkokalvoilleni on tallentunut jonkun vuoden Big Brother -talosta: Tynkkynen on työntänyt ahterinsa ulos asuntovaunun ikkunasta pieraistakseen. Kykkää siinä ja yhtäkkiä tulee mieheen eloa: 'Mulla tuli kakka housuun' huutaa Tynkkynen ja nauraa hohottaa!

Ja mikä oli Tynkkysen tempaus talossa, kun esitti/näytteli jotain aivan erilaista henkilöä siellä kuin muuten on?? Todistaa se ainakin hyvistä näyttelijän lahjoista? ;)

Lisäksi siellä oli asukas Janican *****helminauhan haistelu ja hajun ihmettely ääneen ym ym...

Ja nyt ollaan niin kovaa poliitikkoa. Tuohan selvästi hamuaa seuraavaksi puoluejohtajaksi ja mitä muuta vielä mielessä!!

Sorry, mutta 'pieniä' uskottavuusongelmia on tuossa epelissä ja hänen toimissaan...

Äänestä
  • Sebastian❤Olli

    Äänestä

Tynkkynen toistaa nyt kakki ne populsitiset teesit joilla PS:n nykyiset nokkamiehet ovat kannuksensa hankkinut (mamu, kreikka).

Nyt kuin edelliset paskanjauhaajat ovat pakotettuja pitämään populistiset mölyt mahassaan ollessan "oikeassa duunissa" maan etuja puolustamasta, seuuraava pyrkyrisukupolvi pomppaa parrasvaloihin toivoen saavansa siten helpon hyväpalkkaisen duunin.

Tynkkynen vain jatkaa hyväksi havaitun Soinin-Halla-ahon linjaa hankkimalla itselleen julkkisstatuksen ja ääniä populismilla täysin välittämättä kenestäkään muusta.

Tällaiseksi hänet on puolueessa kasvatettu. Sitä saa mitä tilaa!

Äänestä

Miksi niin paljon homoseksuaaleja koulutetaan luokanopettajiksi? Normivanhemmat haluaisivat normaalimiehiä lapsilleen esikuvaksi!!
Ärsyttää vaan se, kun kaikki ei-normaalit ja ei-suomalaiset nostetaan joka paikassa normisuomalaisen edelle.

Äänestä
  • Niin, valkoinen heteromies on nykyään syrjitty vähemmistö.

    Äänestä

  • Niinpäon kirjoitti:

    Niin, valkoinen heteromies on nykyään syrjitty vähemmistö.

    Kuka valkoista heteromiestä syrjii? Miten se ilmenee?

    Jos syrjiminen on sitä, ettei joku ahdasmielinen saa herjata ketään, niin lienee siinäkin syy lietsoa lisää tasa-arvovaatimuksia -vai mitä ne olikaan...niinhän kristinuskokin jo käskee, että vihaa lähimmäistäsi

    Äänestä

Tynkkynen on ihan selvästi rkp:n kätyri. On esitellyt rkp:n ja suomenruotsalaisten "tapoja".

Äänestä

Perussuomalaiset muuten niin järkevä puolue. Ihmettelinkin, kuka hemmetti jotain homopatsasta halusi...

Äänestä

Tynkkynen kateellinen Soinin ja Stubin suhteesta, ja Timon "poikakiva"-porukoista !

Äänestä

oju ei tajua että eduskunta ja puolue eivät toimi niin kuin Big Brother. Pojulla on paljn vielä opittavaa politiikasta. Tästä sankarist tulee niin sanotusti kova nousu mutt nopee ja kova pudotus maankamaralle.....
No ei muuta kuin takas vain Big Brothet ohjelmaan uudestaan

Äänestä

Tynkkysellä suussa musta muna

Äänestä

Kyllä kansa tietää.

Äänestä

Nyt se vasta nenästään jotain kaivaa...

Äänestä

Te ihmettelette pojua. Minä ihmettelen häntä äänestäneitä.

Äänestä

4Vuotta Tynkkysen tuomiopäivä än. Tuomion antajat sais passittaa riiterin taa ja lasku perään

Äänestä

Näitä ansoja umpipoliitikot,pyromaanit rakentaa mm.autoveroista muutaman €eoron laskuja Trafi ,vakuutus lähettää. 1yhden päivän käytöstä niitä unohtuu sillä saa ulosoton,ja peritä NS.työtä 8-10laskua tulee yhdestä auton otto,poistosta ja pankkitunnuksilla .ei niis oo mitään salaista. LIIKE,PERSIT ,VIHREET ,LIIKETTÄ MM,,NÄISTÄ sit voimme äänestää.....

Äänestä

Tätä Laitos porukkaa riittää pyhä aatteet päällä oikeen töissä. Huono omatunto vaivaa kun on Elätettävä.,.

Äänestä

Homofobista laulua.

Äänestä

Uskovaisia homoja? Parantumaton? Katumaton? Kääntymätön?

Äänestä

Eduskunnassa kohta vain niinsanottuja julkkiksia ja muita sekoilijoita.

Äänestä

Säikeessä esiin tulleen immosen näin viimeksi oululaisen marketin aulassa vartijanpuku päällä. Jalat harallaan ja molemmat peukalot vyön alle tungettuina. Siinä se näytti laskevan mamuja unohtaen jopa oman eukkonsa alkuperän.

Äänestä
  • Saattaa unohtaa sen vuoksi, että sebellä ja sen tulevalla tummalla siipalla on parempaa tarjottavaa... ja isäMMaallisuutta vielä kylkiäiseksi.

    Äänestä

Orpo pani tynkkysen ruotuun. Ei ministeriainesta.

Äänestä
  • Niinkö ?
    Vai Purra Orpon, ja Tynkkyselle lupa jatkaa linjallaan . . . .

    Äänestä

Eikös saman puolueen Halla-aho ole joskus kertonut vihaavansa homoja?

Liekö Tynkkynen ollut vain hyödyllinen idiootti puolueelle?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


PeStou kirjoitti:

Mikä on miehiään tämä persujen homosiiven edustaja Sebastian Tynkkynen? Puolustaa Olli Immosta, mitä muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu