Muistutan, että Juha Kärkkäinen tukee tätä Jyväskylässä mellakan järjestänyttä uusnatsiporukkaa, hän on järjestänyt Magneettimedia-lehdenkin heille propagandakanavaksi.
Kaleva:
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/sarkkinen-suomen-vastarintaliikkeesta-viranomaisten-on-aika-pohtia-jarjeston-laillisuutta/703630/
Kaleva:
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/sarkkinen-suomen-vastarintaliikkeesta-viranomaisten-on-aika-pohtia-jarjeston-laillisuutta/703630/
Vastaukset 74
Vanhimmat
Helsingin Sanomat: Tavaratalovaikuttaja uusnatseista: "Harvinaisen fiksuja kavereita"
http://www.hs.fi/kotimaa/a1424664225430
Juuri tänään kävin Lahdessa Kärkkäisellä ja ostin tavaroita noin 200 Eurolla, mainio valikoima, hyvä palvelu- SUOSITTELEN!
Rahoitat ostoksillasi natsiaatteen, salaliittoteoriahörhöilyn ja kiihkouskonnollisen hihhuloinnin edistämistä tässä maassa.
juuri näin .Ja te viherfoliokukkahattutädit yllytätte meitä heikkolahjaisia nuilla teksteillänne tekemään juuri päinvastoin kuin te haluatte. lähdenpä huomenna ylivieskan kärkkäiselle ja pistän 1000e ostoksiin. menee rahat hyvään osoitteeseen ja tarkoitukseen.
Hyvä sentään että ymmärrät heikkolahjaisuutesi myös itse. Tosin ihmisen täytyy kyllä olla todella tyhmä pitääkseen Magneettimedian foliohattuilua ja rasismia hyvänä ja kannatettavana asiana.
Voi voi kun se KATEUS on sinun ongelma hakeudu lääkäriin
Tyhmyydessä ja typeryydessä ei ole kyllä mitään kadehdittavaa. Ja eikös se yrityskin ollut täpärällä ajautua konkurssiin tässä muutama vuosi sitten.
Sinun älykkyys on ylittänyt järjenjuoksun RÖHÖNAURUA! !!!!HEHHEE
Kärkkäinen titää mistä puhuuu, täysin samaa mieltä juutalaisista.
Samoin Kärkkäinen hyvä kauppa suosittelen ...
Parempi sekin kuin muhamettien ihailu. Körkköinen ei tietääkseni ole raiskannut ketään.
Lopettaa koko KÄRKKÄISEN SULKEE KAIKKI LIIKKEET TURHAA RAHAN TUHLAUSTA kaikki säästään eihän 500 työtöntä mitään haittaa
Tarkoitakko sitä roskaruoka paikkaa joka toimii samassa kiinteistässä.
Että joku tukee sellaista ryhmää, joka puolustaa oikeiden suomalaisten etuja.
totta helvetissä käy puolustaa oikeaa asiaa.vasenmistotiltut täällä turpaansa soittaa
mitätiukammlle hallituspanee suomenkansan,sitä enempi on tulossa mellakoita,eitähän kärkkäinen mitenkään vaikuta,hallitus onsyypää
Juha Kärkkäinen hieno mies !
Kärkkäisen toimintaa taustoittava kirjoitus:
http://longplay.fi/fi/totuuksien_tavaratalo
Tulipa mieleen että huomenna ostan kameran ja taidan ostaa sen Kärkkäiseltä ihan sen takia kun täällä nuo kusipää vihervasurit jauhaa paskaa päivästä toiseen. Niin ja kameraan olen varannut 4500 euroa. Pikkusen parempi pitää olla kuin tavallinen pokkari...
Täyttä paskaa on kylläkin Magneettimedian sisältö.
huomenna pitäämennä kärkkäiselle ostamaan agrikaattia,ei tiedä milloin sitä tarttee,
Muistutan,että useista huume ja väkivaltarikoksista tuomittu taparikollinen anarkokomukka sai suunsoitollaan provosoitua uusnatsit väkivaltaan.Nyt taas uhriutujan marttyyrinkruunu kiiltää entistä kirkkaampana muiden viheranarkomädättäjäloisten silmissä.
Täytyykö olla valmiiksi idiootti kannattaakseen natsiaatetta?
Ei,mutta täytyy olla valmiiksi vielä tyhmempi kuin idiootti kannattaakseen viherkommarimädättäjämokutus-aatetta.Suosittelen lämpimästi tutustumiskäyntiä esim. Malmöön monikulttuuriparatiisiin Rosengårdiin,tai vaikka pysyvää muuttoa sinne,koska ilmeisesti samaa pazkaa haluat Suomeenkin.
Sotatanner – raportti Malmön monikulttuurisesta helvetistä:
http://nyt.fi/a1305974974384/
putiini kuulemma valloittaa koko euroopan,sanoijoku ukrainan resukeppi
Mieluummin Putler,kuin jihadisti-islamistit.
https://www.youtube.com/watch?v=dP9Wp6QVbsk
Per kkele ku repesin :D
Millon se Raahe avataan?
Tänne tarvita mitään natsejen puolustajia, jääkööt sinne ylivieskaan koko liike.
Kärkkäinen on jo pilannut Ylivieskan maineen, Raahe tekisi viisaasti jos estäisi saman tapahtumisen omassa kaupungissa.
Kärkkäinen se vaan porskuttaa kaikesta kirjoittelusta huolimatta.http://www.kaleva.fi/uutiset/talous/karkkaisen-tulo-raaheen-ratkeaa-elokuun-aikana/703662/
Ihmetellä täytyy, kuinka pahoin salaliittoteorioihin hurahtaneelle löytyy rahoitusta investointeihin.
Veron maksajien rahoilla pystyssä pidetty liike en menis vaikka maksettais Miljoonia annettu anteeksi jos verottaja kohtelis muitakin tasapuolisesti olis hänelläkin elämisen oikeus.
Johan puhut täyttä PASKAA kannattaa siivota suunsa.............Ennen pestiin saippualla
Magneettimedian sisällöstäkö sinulla on vain hyvää sanottavaa?
Ei tule mainoksia eikä kiinnosta muu kuin halvat HINNAT
Meijän kaikki 18 mukulaa ostaa KAIKKI TAVARAT KÄRKKÄISELTÄ 1000KK.ssa
Onko natsiaatteen kannatus yleistä vanhoillislestadiolaisten keskuudessa? Vai onko niin, että omia tuetaan vaikka kuinka pahoin törttöilisivät?
Emme ole lestoja vaikka lapsia on 18 kannatamme tarmokkaasti palvelevaa Kauppiasta
Sairas olet kiinnostunut vai Kärkkäisen hyvin voinnista ne ostaa JOILLA ON RAHAA
ps.ONKO PERSE AUKI
pultteja pitäslähtä ostamaan,ja samalla moottoripyöriä pitäs sekata ja mönkkäri ostaa
No nyt on Juhan kavereita vangittu:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015080420130863_uu.shtml
Kannattaa lähettää tukirahat suoraan Kärkkäisen tilille, miksi vaivautua kauppaan asti ostaan jotain tarpeellista tai turhaketta? Ostoista jää Kärkkäiselle vain kateprosentin verran euroja ja siitäkin joutuu vielä maksamaan erilaiset liiketoiminnan kulut. Jussille jää lopulta käteen vain joitakin senttejä tai euroja sijoitettavaksi uusnatsien tukemiseen, tai humpuukilehden toimittamiseen.
Keski-Suomen käräjäoikeus on määrännyt vangittavaksi viisi Jyväskylän uusnatsimellakasta pidätettyä suomalaista:
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/vastarintaliikkeen-puheenjohtaja-ja-nelja-muuta-vangittiin-jyvaskylan-uusnatsimellakasta/703789/
mustatmiehet raiskaavat suomalaisia naisia,milloin sattuu kohalles
Kuinkahan kauan menee, että ihmiset tajuavat että tavaratalo Kärkkäinen ja Magneetti media eivät ole sama asia. Ennen HUOM ennen Kärkkäisen mainokset ilmestyivät vain saman lehden alla. Nykyään eivät. Eli niitä ei millään tavalla voida enää yhdistää. Ainoastaan Juha omistaa Kärkkäisen ja on jollain tavalla magneetti mediassa mukana. Mitään muuta yhteistä tavaratalolla ja sillä lehdellä ei ole.
Itse tavaratalo Kärkkäinen menestyy hyvin. Ja uskon, että jonakin vuonna on yksi Suomen valloittavimmista tavarataloista.
Magneettimedia on J. Kärkkäinen Oy:n aputoiminimi ja tavaramerkki. Miten Suomen uusnatseilla olisi ollut varaa painattaa ja levittää keväällä julkaistu useamman sadan tuhannen kappaleen paperinumero? Ettei vain olisi Juha Kärkkäinen maksanut sen? Ja mistä hän tähän saa rahaa? No tietenkin yrityksensä tuotoista.
Perätön kommentti. Ovellesi kolkutettaan kohta. Ole valmis!
Vai muka perätön kommentti. Voit itse tarkistaa nuo toiminimi- ja tavaramerkkiasiat Patentti- ja rekisterihallituksen rekistereistä. Sekin lienee mielestäsi vain sattumaa, että keväinen Magneettimedian paperinumero jaeltiin niillä maantieteellisillä alueilla, joilla sijaitsee J. Kärkkäinen Oy:n tavaratalo. :D
onsekumma kun,ihmisistä levitetään perusteettomia juttuja ja vakaviasyytöksiä eikä seriffi puutu ollenkaan
Hienoa että paheksut sitä, että "ihmisistä levitetään perusteettomia juttuja ja vakaviasyytöksiä". Vielä kun huomaisit, että Magneettimediassa ei juuri muunlaista sisältöä ole vuosikausiin ollutkaan.
Kerropa sinä, kuka Magneettimediaa nykyään hallinnoi.
no sulla on varmaankin faktatietoa,älä arvuuttele,sanojos tidät varmasti,ja panevielä oma nimeski että uskotaan,älä satuja levitä
Lehden oman ilmoituksen mukaan sitä julkaisee Kansalliseen Vastarintaan läheisesti sidoksissa oleva Pohjoinen Perinne ry. Päätoimittaja on Markku Juutinen. Tosin kun hän laittoi lehteen swedenborgilaisia uskonkäsityksiä, löytyikin joku joka määräsi ne poistettavaksi...
Omaa nimeäni en laita turvallisuussyistä, onhan se jo moneen kertaan nähty millaisiin väkivallantekoihin nuo Juha Kärkkäisen kehumat uusnatsit ovat syyllistyneet.
Tuleppas huomenna Ylivieskan ABC:n kahvioon niin tarjoan kahvit cvnb alias jne... Sanotaan vaikka 12:00. Aika sopii sinulle varmastin kun et töissäkään juuri nyt ole. Katsotaan onko sinulla kanttia tulla keskustelemaan tämä asia halki, poikki ja pinoon. Epäilen että ei sinua siellä näy, mutta munkkikahvit tarjoan.
t. pitkä laiha henkilö.
Kiitoksia munkkikahvitarjouksesta, mutta en ole tulossa. Mikä motiivi sinulla on pyrkiä vaimentamaan kritiikki Magneettimediaa ja Kärkkäistä kohtaan?
http://www.rapport.fi/rapport/artikkeli.php?aid=225253
Eli olet puskista huuteleva velliperse?
Katsoitko luettelon Suomen Vastarintaliikkeen jäsenten tekemistä pahoinpitelyistä?
sopisiko paremmin sunnuntaina vaikka klo. 16.00
Harvinaisen fiksu kauppias.
Magneettimediassa julkaistuista salaliittoteorioistako näin päättelit?
Eikös se valta anettu eu myötä juuri natseille yli puolet Suomen kansasta sen niille natseille luovutti. Nyt kun ne jotka äänesi eu.n puolesta ovat alkaneet katuun,niin nyt räkytetään ja haetaan muista syitä natsinvihaa.
JOO SOTIMALLA SAKSA EISAANUT EOROOPPAA,mutta puhumalla helpommin,mihin ne saksanatsit oikei onpantu,koko kansahan oli juutalaisia vastaan
jälleen suomupoika on maksumiehenä eussa
saunaremppaa olen tekemässä,nythän on pyhä mutta onneksi on tuo kärkkäinen auki,eimuutako silikonia ostamaan
Halvalla saa ei viherpiipero juttus kiinosta
KYLLÄ ME OSTETAAN TAVARAA INNOLLA KÄRKKÄISELTÄ
Jussi on keskeltä uskovainen vanhoillislestadiolainen mies joka auttaa köyhiä ja on myös todella hyväsydäminen ystävä.
Juuri siksi hän haluaa tuoda esille vaihtoehtoisen totuuden meille oletetun rinnalle.
Voithan sinä itse elää jossakin omassa henkilökohtaisessa päänsisäisessä mielikuvitusmaailmassasi, jos haluat. Useimmille järkeville ihmisille eivät kuitenkaan hörhöilyt sovi.
Niinpä niin. Etkö huomaa tuota itsessäsi?
Mihin se LYYTIMUMMO PANIS NE YDINJÄTTEET
Mutta mullapa on sininen paita ja musta kravatti.Niin ja kyllä tykkään Kärkkäisellä käyvä,on niin halpaakin.