miksi mustalainen saa

Haukkua suomalaista ihmistä inho valkolaiseksi, mutta meneppäs sanomaan mustalaista inho mustalaiseksi, niin heti on kysymys rasismista.
16150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tiesitkö sukutaustastasi sen verran että olet pelkkä inho?

Äänestä
  • kato, kaalo heräsi päiväunilta!

    Äänestä

Tulipahan tuoki selväksi. Pitää mennä heti kertomaan tekijöille terveiset.

Äänestä
  • Vaikka oletkin inho valkoinen, niin voit olla ylpeä siitä, että sinua on tuskin sukurutsaamalla tehty.

    Äänestä

Vaarallista ihan oikeasti mennäkovin lähisukulaise kanssa naimisiin. Ennenpitkää alkaa kyllä näkyä...

Äänestä

luin juuri samasta aiheesta kertovan romanit kuulkaa löytyy paikkakunnat jyväskylä.
noinhan se juuri menee ne saa tehdä ja sanoa mitä haluavat mutta jos heille sanoo on rasisti. käykääpä kattoo

Äänestä

loukkaantuu jos heit mustilaisiks sannoo. Tai varkaiks, rosvoiks tai muuten vaan huijareiks ja viinatrokareiks. Hyö saattaa suuttuu niin et eivät hallihe ennää ihtiää ja puukottaa tai ampuu. Mut eihä se oo heiän vika jos heit ei ymmärrä kukkaan.

Äänestä
  • Se on meijän luonto. Tottuuvest myö ei nii välitetä kuulla.

    Äänestä

  • Friman kirjoitti:

    Se on meijän luonto. Tottuuvest myö ei nii välitetä kuulla.

    Se on huomattu!

    Äänestä

Asuin samassa talossa aikanaan, ja muuta en voi kertoa .... muuten loppu on rasismia.

Äänestä

Miksi muuksikaan he sanoisivat?Britannian mustalaiset eivät käytä valkolaisista sanaa whitey,vaan jotain muuta G:lä alkavaa sanaa,jota yksikään netin sanakirja ohjelma ei tunnista,koska ne keskittyvät vaan "hyvään"englantiin,ei ihmisten puhekieleen.
Sitäpasto kyllä mustalaiset käyttävät itsestän sana mustalainen.Sana romani on vain hienostelua ja tarkoitettu herkkänahkaiselle valtaväestölle.
Olisiko jokin euroneekeri sitten parempi?

Äänestä

Muuta ei todellakaan uskalla sanoa, kuin mustalainen on... ja loppu on todella rasismi.

Äänestä

Ameriikassa missä ollaan suvaitsevaisia niin nekruista ja muista semmosista sanotaan coloured. Mitäjän se meinaa?

Äänestä
  • Virallinen nimitys on kai afro-amerikkalainen, kattaa niin mulatit kuin kokonaan mustat. Heitä arvostetaan enempi kuin esim. latinoita, polskeja, kinuskeja, inkkareita tai skandihuoria. Kaikenlaisia hihhuleita, esim. amisheja & mormoneja löytyy pilvin pimein. Siks en ihmettele, kun ei siellä voi tuntemattomiin luottaa ja lapsia valvotaan tarkkaan.

    Äänestä

Laki pitäisi olla sama kaikille maassa oleksijoilla ym. Kuin kantasuomalaisilla. Ei mitään verukkeita niinkuin rasismi tms.

Äänestä

Platypus!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


alakynnessäkö kirjoitti:

Haukkua suomalaista ihmistä inho valkolaiseksi, mutta meneppäs sanomaan mustalaista inho mustalaiseksi, niin heti on kysymys rasismista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu