Onko kokemusta ? Teknistä dataa ei tarvitse kertoa . Sen löytää netistä, mutta omakohtaiset kokemukset arvokkaita.
Mitä eroa Rönnqvist 550 ja 590 ?
artonoo
3157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onhan se helppo arvata, että pitempi vene on aina parempi, ei hypi juonninjoutavaa joka aallokossa, mutta painonsa vuoksi vaatii koneelta enemmän tehoa, ja on taatusti miellyttävämpi ajella.
Mulla on 410 suvi,-ja tekisi mieli katkasta se keskipenkin etupuolelta, ja nykästä keulaa metrillä etteepäe.
Eli kuten ylläolevan kirjotti, pidempi parempi. Itsellä oli alkuun 405pitkä, seuraava oli 490, sitten 550 ja nyt viimisimpänä 760 joka alaa olemaan nappivalinta merten veneeksi. Tuttavalla on ahvenanmaalla finnsportin 8500 ilman kansirakenteita, siinä on kivan kokonen "pulpettivene" jo.
550 kulkee vielä jarruttomalla trailerilla, eli sitä traileria ei tarvii katsastaa aina 2 vuoden välein, kuten jarrullista.