Kirpputoriliikkeiden paikkavuokra hinnat?

Kertokaa, jotka tiedätte: mitkä ovat Porin alueen kirpputoriliikkeiden paikkavuokra hinnat?
Ja mihin kannattaisi/ei kannattaisi paikkaa varata?
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itselläni on ollut kipunan kirppiksellä paikka yli vuoden, ja olen ollut tyytyväinen. Siellä on pöytä 14 € ja 4 vko/ 48€. Muissa on 15-16€ viikko ja. 4vko 50-60€ .

Äänestä

Tuntuu olevan netissä aika vanhentuneita tietoja :O
kun joitain kirpputoreja ei oikeasti enää ole.

Äänestä

Hyllymeri ja Patakirppis parhaat. Kipunaakin on kokeiltu, mutta kukaan ei ostanut mitään. Porissa vuokrat maan halvimmat, käykää vaikka kierroksella ja järkyttykää muun maan hintatasosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirpparille kirjoitti:

Kertokaa, jotka tiedätte: mitkä ovat Porin alueen kirpputoriliikkeiden paikkavuokra hinnat?
Ja mihin kannattaisi/ei kannattaisi paikkaa varata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu