Olemme gallupeissa suomen kolmanneksi suurin. Ja opposition suurin. Teemme asioita oikein ja siksi kannatus kasvaa. Hyvät kansanedustajat ja hyvä tekemisen meininki. Hyvä poliittinen linja ja kansantajuinen puhe.
Hyvä me, hyvä vihreät!!
Hyvä me, hyvä vihreät!!
Vastaukset 28
Vanhimmat
Onneksi vaan gallupeissa ja vaaleihin on vielä lähes neljävuotta. Ei mitään hätää todelliset yhteiskunnalle vahingolliset arvot paljastuvat vielä moneen kertaan. Vielä kun saatte vasureiden ja terroristivaltioiden kanssa rahoitettua sen terrorismikeskuksen hanasaareen niin eiköhän se ole siinnä.
Vaaleihin on kaksi vuotta ,suomessa käydään monia vaaleja ei vain eduskunta.
Mitä vaikuttavatko kunnalisvaalit nykyään hallitukseenkin?
No itseasiassa hyvin paljon. Vai luuletko kuntien olevan erillinen osa ja ei liity valtion toimiin mitenkään?
Se on totta, kunnallisvaalit on paikallisvaalit, mutta valtionpolitiikan kannalta olennaisimmat ovat eduskunta vaalit. On tietysti kirkollisvaalit, ammatiyhdistyksien vaaleja jne.
Älkää unohtako eu-vaaleja ne ovat kohta tärkeämmät kuin eduskuntavaali
Sekin on totta mun mielestä joku persu sai 80000 ääntä.
Joo ja samaa miestä ei edes oma ryhmä siellä tue. Hankala on ajaa suomen asioita kun ei ole verkostoa. Surullinen esimerkki kun äänestäen hankaloitetaan suomen etuja. Sitä saa mitä tilaa.
Niin kaikki eu maathan siellä halusivat kirkuen osallistua väkisin tähän taakanjakoon, oikein kilpailivat näistä afrikan kehitysmaa muslimeista kuka saa eniten. Vihdoinkin ovat tajunneet että puhutaan taakasta ei rikkaudesta.
Ei kai kukaan ei edes ne pakolaiset halua lähteä pois kodeistaan. Mutta, kun näin on niin emme me voi kaikkea kaataa Kreikan ja Italian niskaan. Apu pitäisi keskittää heidän kotiseuduilleen. Tosin meidän hallitus leikkasi juuri niitä avustuksia. Eli sitä saa mitä tilaa.
No kyllä ne kerkiävät vielä järjestää konsertin tuulivoiman ja homojen puolesta Jari Sillanpään johdolla jne. Mutta uskon että suomalaiset ymmärtävät etteivät ongelmat poistu näyttelemällä ja laulamalla tai vetäytymällä punavihreään poliittiseen kuplaan. Valtiontalouden ja asioden hoito ei ole sirkuksen pyorittämistä. Valtiontalous on ajettu kahden viimeisen hallituskauden aikana niin kuralle että nouseminen kestää todella kauan ja kaikkia kuluja on ikäväkyllä pakko karsia.
Niin persujen mielestä kun mitään ei voi tehdä niin laitetaan eläkeläiset, lapsiperheet ja koulutus leikkuriin. Rikkaat osallistuu jos jaksaa. Ei kai näin yksisilmäistä politiikkaa tehdä vain siksi kun edelliset hallitukset.
Kyllä se on tietoinen ja poliittinen päätös. Sen ķanssa porvarihallitus saa nyt elää.
Galluppien mukainen kannatuksen nousu vihreille tulee oppositio puolueilta eli jäsenten välistähän toi nousu on.
Ja muilla kannatus tulee....kuusta,maan alta...jep....
Ai nyt äänestetään kuussa ja maan uumenissa, taas on jäänyt päivänapit ottamatta.
Ja muilla tulee kuusta,hhehheeeeheee hyvin heitin....hehheeeheeee
Kannattaa oikeesti vähentää pilvenpolttoa!
Miksi?
No toi selittää kaiken. Ei miksikään, jatka vaan ja siirry vaikka seuraavaksi khattiin.
Miksi?
Sehän on kulttuurinrikastuttajien käyttämä monikulttuuri huume mitä käytetään afrikan kehitysmaa muslimien keskuudessa koska allah on kieltänyt alkoholin. Se olisi liberaalia ja tosi solidaarista vai mitä.
gallupit eivät vaikuta eduskunnan kokoonpanoon äänestää täytyy mutta ei taida lento kantaa v aaleihin saakka.
Onneksi kukaan ei välitä mitä Niinistö inisee.
Vasemiston kannatus ei ole noussut vaalien jälkeen, vaan käyvät keskinäistä nujakointia mutasarjassa. Vihreisiin hakeutuu lahkoiluun ja hurmoshengelisyyteen taipuvaiset tyypit. Parhaiten se näkyy siinä, että vihreillä ei ole uskottavaa maanpuolustus- ja talouspolitiikkaa.
Ei ole uskottavaa maanpuolustus ja talouspolitiikkaa. Kerrohan lisää, tietoni mukaan molemmat löytyy. Sinulla varmasti löytyy eri faktat.
Vain Ylen mittauksissa, ettekä silti kolmansia.
Persujen ohi on mennyt. Persut on nyt nähty.
Vihreät hallituksessa 2011-2014 niin rikkaat rikastu ja köyhiä tuli ennätysmäärä.