Miksi halonen puolusti maakauppoja?

Toimittajat tekivät vain työtään niin
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/2a/4a/14/2a4a1497c3a46e5b657bcf7cb7ee9a33.jpg

Ämmä kirosi ja raivosi Porvoon kirkonmäellä niin että koko kaupunki raikui,
kyllä venäläisten pitää saada tontteja mistä tahansa.
Mitähän siitäkin vielä seuraa, kun niiden tukikohtia on ympäri maatamme.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Halosen elämä ja poliittinen ura on yhtä salailua ja peitetarinaa. Siihen salattavaan kuuluu myös maakaupat.
S24:n pressapalstallakin hakkaa itse ja/tai avustajansa kanssa nettiä hulluna, ettei kiusallisia asioita pääsisi laajempaan tietoisuuteen. Toimii kuin presidentti-palstan omistaja.
- maamiinat, maakaupat, Tiitisen Stasi-listat, Koiviston konklaavi ja sen salauspäätös 2002, oma lainsäädäntöön vaikuttaminen, oikeuslaitoksen virkanimitykset.., SAK:n juristina 1970 alkaen DDR-Stasi vyörytys palkattuna...ja mitä muuta vielä?

Äänestä
  • Hullu-Haloselle pitäisi perustaa oma erillinen palsta?

    Äänestä

  • Halosen koko elämä ja poliittinen ura on salailua ja peitetarinaa. Pohjois-Korean kanssa ollaan melkein samassa kastissa.

    Äänestä

  • kdosdcsnzxj kirjoitti:

    Halosen koko elämä ja poliittinen ura on salailua ja peitetarinaa. Pohjois-Korean kanssa ollaan melkein samassa kastissa.

    Kahjo kierolainen, valkotakkista tarvittaisiin...?

    Äänestä

Halonenhan haluaa liittymistä venäjään, kun se ei kokonaisena ole onnistunut, pitää myydä pala palalta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyllynnuoleskelua kirjoitti:

Toimittajat tekivät vain työtään niin
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/2a/4a/14/2a4a1497c3a46e5b657bcf7cb7ee9a33.jpg

Ämmä kirosi ja raivosi Porvoon kirkonmäellä niin että koko kaupunki raikui,
kyllä venäläisten pitää saada tontteja mistä tahansa.
Mitähän siitäkin vielä seuraa, kun niiden tukikohtia on ympäri maatamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu