Kreikan harteille pakolaiset, Ranskan pommituksen

Abrahamm

syy Libyassa, näin ei Eu:ssa vastuu jakaudu oikeudenmukaisesti.
Ranska on muutenkin rosvo-ja siirtomaa terroristi, vaikka muuta esittää!?

9

155

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sesiitä

      "Ranska on muutenkin rosvo-ja siirtomaa terroristi, vaikka muuta esittää!?"

      Niin on muuten Venäjäkin.

    • Abrahamm

      Mitähän Venäjä ottanut väkisin, jos verrataan Yhdysvaltaim Guantamoa ja valtioiden varoja ?
      Näyttää olevan niin helppoa olevan Venäjän syyllistäminen ?

      • Abrahamminsekoilut

        Venäjän tsaarit ryöstivät alkuperäiskansoilta valtavia alueita mm. Kaukasukselta, Keski-Aasiasta ja Siperiasta. Ovat vieläkin palauttamatta. Venäjä on edelleenkin siirtomaavalta, de facto.

        Moskova kuppaa alkuperäiskansojen alueilta öljyä, kaasua ja muita luonnonvaroja. Venäjän eliitti ja yhtiöt tuhoavat alkuperäiskansojen elinkeinot sekä ympäristön ja voitot valuvat Moskovaan.

        Ja Venäjän suurkapitalistien narussa kulkeva Abrahamm puolustelee tuota menoa ja antaa ymmärtää olevansa kommunisti..


      • Trolliseon
        Abrahamminsekoilut kirjoitti:

        Venäjän tsaarit ryöstivät alkuperäiskansoilta valtavia alueita mm. Kaukasukselta, Keski-Aasiasta ja Siperiasta. Ovat vieläkin palauttamatta. Venäjä on edelleenkin siirtomaavalta, de facto.

        Moskova kuppaa alkuperäiskansojen alueilta öljyä, kaasua ja muita luonnonvaroja. Venäjän eliitti ja yhtiöt tuhoavat alkuperäiskansojen elinkeinot sekä ympäristön ja voitot valuvat Moskovaan.

        Ja Venäjän suurkapitalistien narussa kulkeva Abrahamm puolustelee tuota menoa ja antaa ymmärtää olevansa kommunisti..

        Tuossa Abrahammissa ei ole tippaakaan kommunistia. Sehän on pelkkä Venäjän oikeiston ja suurkapitalistien käsikassara!


      • Abrahamm
        Trolliseon kirjoitti:

        Tuossa Abrahammissa ei ole tippaakaan kommunistia. Sehän on pelkkä Venäjän oikeiston ja suurkapitalistien käsikassara!

        Osoitit taas tyhmyytesi, en muuten arvosta tuollaisia mitäänsanomattomia olioita !


      • Kyssäri
        Abrahamm kirjoitti:

        Osoitit taas tyhmyytesi, en muuten arvosta tuollaisia mitäänsanomattomia olioita !

        Moskova kuppaa alkuperäiskansojen alueilta öljyä, kaasua ja muita luonnonvaroja. Venäjän eliitti ja yhtiöt tuhoavat alkuperäiskansojen elinkeinot sekä ympäristön ja voitot valuvat Moskovaan. Onko se Abrahammin mielestä oikeudenmukaista?


    • Onkosefasistikin

      Abrahammin mielestä on oikein, että Putin ja muu oligarkkisakki rikastuu. Venäjän kapitalistit tuhoavat alkuperäiskansojen elinkeinot ja maat. Öljystä, maakaasusta ja muista luonnonvaroista valuvat voitot menevät Venäjän herrojen lihaviin perseisiin.

      Abrahamm on Venäjän suurkapitalistien ja fasistien kätyri, joka ajaa ryssien ydinvoimalaa, maakaasua ja muuta paskaa Suomeen!

    • Abrahamm

      Koittakaas pojat olla asiallisia, vaikkä Ukrainan pää porho Poroshenko on päässyt johtoon Kiovan kaappareiden väkivalta vaaleilla ja lainsäädännöllä, kun oppositon edustajat ajettiin pakolaisiksi.
      Harmittaako se ,että miksi Venäjälle paennut 2,6 mijoonaa, Ukrainan hirmuhallinnolta ? Nobel terroristi Obaman suunitelmin !

    • Feikk

      Venäjän tsaarit ryöstivät alkuperäiskansoilta valtavia alueita mm. Kaukasukselta, Keski-Aasiasta ja Siperiasta. Ovat vieläkin palauttamatta. Venäjä on edelleenkin siirtomaavalta, joka väkivalloin pitää kiinni omistuksistaan (vrt. Tshetsenian sodat).

      Moskova kuppaa alkuperäiskansojen alueilta öljyä, kaasua ja muita luonnonvaroja. Venäjän eliitti ja yhtiöt tuhoavat alkuperäiskansojen elinkeinot sekä ympäristön ja voitot valuvat Moskovaan. Feikkikommunisti-Abrahamm vaikenee asiasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1679
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1182
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      557
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe