Win 10. Selain Microsoft Edge. Millä ohjelmalla saa mainokset pois? Miten asennetaan?
win 10 mainosten poisto
3
111
Vastaukset
- wiltteri_tpl
Windowsin apuohjelmat -> Internet Explorer -> kiinnitä tehtäväpalkkiin.
Sen jälkeen googleta wiltteri tpl, ja lisää lista IE:hen, mainokset katoavat. - mainospätkät
En saanut onnistumaan. Kumpi ensin avataan käynnistyspalkista IE-11/Edge? Sen jälkeen googlaus wiltteri tpl. Ei tuollaista löydy wiltteriä löydy!
- edge_raakile
http://www.elisanet.fi/kaotik/ie/AddTPL.htm
Tuolta lisäät TPL-listan, niin mainokset lähtevät.
IE11-selaimella - Edge on vielä raakile eikä siinä vielä juuri mikään toimi, vuoden päästä saattaa tilanne olla parempi. Edes printtaus ei kunnolla toimi eikä ole kunnollisia sivun asetuksia, saati tuollaiset listat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849