Me voitas tehdä

8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kiitos. Teemme niin. Rakkaus on just sitä ja siten, miten siinä isossa kirjassa siitä sanotaan.

Äänestä
  • Minunkin mielestä raamatussa on kauniita ajatuksia siitä miten miehen ja naisen tulis rakastaa. Ja yleisesti myös..

    Äänestä

Jännä sattuma, tai sattuuhan sitä, kun juuri hyräilin tuota.

Äänestä

Kyllä.

Äänestä

Tämä sai minut jollainlailla herkistymään.
Minun tunteet.
Kohteeni;;;

Äänestä
  • Minutkin

    Äänestä

Eli sitä normi settiä. miehen ja naisen välistä elämää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taisitei kirjoitti:

näin toisillemme
https://www.youtube.com/watch?v=p2Rch6WvPJE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu