Maksuhäiriömerkintä

Auttakaa!!!!

Minulle tuli maksuhäiriö. Saako sitä enää muuten pois kuin odottelemalla monta vuotta??
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saat pois, jos on tapahtunut virhe ja lasku oli jo maksettu. Jos ei tapahtunut virhettä, maksamalla heti koko laskun voit saada häiriömerkinnän kestoajan vähenemään vuodella.

Äänestä

Hei!

Se kestää sen 2-4 v se merkintä... Mistä sait sen, jos saa kysyä...?

Ja kuten aiempi kirjoittaja sanoi, maksamalla lasku nyt saat säilytysaikaa lyhenemään vuodella (kuitenkin se säilyy minimissään sen 2 v...) :P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VoiViddu kirjoitti:

Auttakaa!!!!

Minulle tuli maksuhäiriö. Saako sitä enää muuten pois kuin odottelemalla monta vuotta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu