Toivoisin vastausta pariin kysymykeen, tytöiltä. Oon 13 v. Tyttö, ja mun mielestä mulla on tosi huono itsetunto. Mut toisaalta haluaisin loistaa ku se yks tähti luokan keskellä ja haluaisin liikkua porukoissa, haluaisin että mulla ois kaveriporukassa poikia, ja ehkä joku josta tykkäisin. Mulla on kaveri joka saa kaiken huomion, se istuu meiän luokan poikien sylissä ja esim. Tänää yks poikasano sille et tulis reppuselkää ja se meni ja seuraavaks se poika huikkas siin porukas "nonii nyt on ---- perse esil, puristelkaas vähä!" ja ei se mun kaveri sellai pahastunu. Se vaa nauro muitte mukana yms. Ite oisin ollu iha nolona! Se tyttö on kaunis ja sil on nätti kroppa ja se on tosi mukava, ja rohkee. Se on miun tosi hyvä kaveri, ja miusfa on ilkeetä olla sille kateelline. En haluis olla, mut toivon etten oo sille ilkee. En haluu olla ilkee sille. Mut mitä miun pitäs tehä? Mite tiiän et miut haluttas/"hyväksyttäs" johonkii porukkaa koulun välitunneilla? Entä jos oon vaa se "tyttö joka ei osaa olla" tai entä jos niitten mielestä kuulun kuvioo? En oo kaunis tai hyvä kroppane, mitä teen?
morrosiässä tyttöjen ja poikien suhteet
01_tyttö
482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mene panemaan niitä ja pussaile.
kyllä ne siitä alkaa tykkänään
Hyvä että et istu poikien sylissä J asiinähän se tyttö häväistiin kun reppuselkään meni vieraan pojan ( joka ei aviomiehensä eikä kihlattunsa )
Seuraavaksi hän menettää neitsyytensä? ja elää tylsää intim elämää kannattaisi varoa että ei liian nuorena Ei ole mitään kadehdittavaa
Jos tahdot olla tähti ole siveä! kaikki tähdet ovat siveitä
Näet sen Ismo Alangon lauluista tai Toni Wirtasen,
( Tonilla Nukuttaja laulu ( kaunis Ismolla puhtauden tarve..
"Kaipaan puhdasta ruumista päälle maan "
"Jokainen on likainen uskonko sen no en... "
Sitten he epäonnistuivat
musiikki muuttui huonoksi ( ties mitä karmaa he saavat
( meillä on tulevaisuuskin
Kaikesta joutuu tuomiolle!
Se on hyvä että osaat olla nolo! Varo sitä kaveria joka on niin raaka,
että nauraa sillekin että perseeksi sanotaan
Millaista rakkaus elämää teillä voi olla jos niin raakoja
( Jos joskus toivoo Rakkauden kokevansa
Tämä maailma on niin saastainen Toivoisin että jaksaisin teitä kasvattaa
Toivoisin että voisimme perustaa jonkin henkisen paikan..
että löytäisin jonkun jonka kanssa
Minulla ei ole paljon voimia.. saanko vaikka Ismo Alangon tuen??
Onko hän kahden kanssani kunnes jaksan , muitakin ihmisiä,
ja totun vaikka nuoriin tai lapsiin
Olen ihminen jolla terve ajattelu, kehittynyt tuhansia vuosia..
olen ollut Kuningatar.. Pyhä.. Olimme aristokraatteja