Lapiomiehiä haetaan töihin

viskars5

Tehtäviin kuuluu rahan lapioiminen Reikkaan. Hyvin palkattua kevyttä seteleiden lapioimista.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Krataa

      Huhun mukaan jopa idioottidemarit tajusivat äänestää suuressa valiokunnassa tuota Kreikka-pakettia vastaan. Se että persut eivät tajunneet samaa, on kyllä aika uskomatonta kun vaalien edellä puhuttiin että näitä Kreikka-keikkoja ei hyväksyttäisi.

      • Kyllä_kannattaa

        Että olisivatko persut äänestäneet vastaan. Eivät äänestäneet, koska haluavat "vaikuttaa" hallituksessa hinnalla millä tahansa ja olla idiootteja.

        Tuntuu varmaan idioottiäänestäjistä mukavalta, kun persuja tuli äänestettyä. Tämähän tarkoittaa, että te hyväksytte Kreikkaan rahan lapioimisen ja kaikki säästötoimenpiteet jotka hallitus nyt toteuttaa.


      • Persut ovat osoittautuneet juuri sellaisiksi petollisiksi seteliselkärankaisiksi, joista Veikko Vennamo jaksoi julistaa aikoinaan joka tilaisuudessa.


    • mustahevonen

      Idiootti koko hallitus / oppositio politiikka
      esim. . Kimmo Tiilikainen oli tosi kovin tivaamassa niitä vakuuksia ja nyt ministerinä kolmatta pakettia jakaa mieli hyvin.

      Ainoastaan ne jotka eivät käyneet vaaleissa äänestämässä ovat syyttömiä tähän teatteriin , heitä on kansastamme vähintään kolomesta kaksi ilmeisesti liityn tuohon loukkoon .

      Mutta nyt kansan se osa joka ei pysty puolustautumaan köyhdytetään ensiksi , maailma pannaan sekaisin väkivalta halutaan kaduillemme, siellä ei sitten vihassa ymmärretä mitä eroa on rasismilla ja monikulttuurillisuudella ja sota käydään omien kotienläheisyydessä, ei tarvitse isistä ,- lähteä Irakkiin etsimään ja opettamaan miten niitä tulee oikeaoppisesti tappaa.

      • känsäkoura

        Muistakaa pojat soittaa huomenna toimistolle ja pyytäkää Putkosta puhelimeen. Ja sitten vaan hommia vaihtamaan.


    • vanhajäärä

      Kuulemma lapioporukan esimiehenä joku palttonsa kääntäjä Soini.Lepposa ukko,mutta valta sokaisee

      • Se ei onneksi jaksa käydä työmaalla kovin usein jauhamassa miljoonatta kertaa samoja vanhoja vitsejä. Suurin osa Soinin ajasta kuluu kotibaarin ”tiputuksessa” maaten. :D


    • Näin_äänestitte
      • kyllä_voittaa

        Aikookohan Soini asettua ehdolle seuraavissa Kreikan vaaleissa ??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1093
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      531
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe