Olen hirveän surullinen siitä että suurin osa naisista on kauniita koska heillä on niin kauniit hiukset,kasvot,vartalo ja tyyli miten he pukeutuvat tai ovat silti kauniita ja upeita vaikka on ihan arkisetkin asut. Minulle ei käy lainkaan sellaiset vaatteet koska olen niin takakenoinen ja leveähkö varsinkin väärästä paikkaa.Tietenkin olen heidän puolestaan iloinen että heille on suotu sellaisia avuja mutta kun itse on niin "harmaahiirulainen" että eipä hirveästi voi iloita ulkonäöllisistä avuistani kun niitä ei vaan ole. Koitan hyväksyä ulkonäköni muttei se ole ihan helppoa ja aikaa siihen voi mennä,saa nähdä pystynkö koskaan. Täälläkin on varmaan aika paljon kauniita naisia mutta miksi olette täällä vai onko se että ei pääse eroon tunteesta?
Meneehän se näinkin tämä
Ikävasiajasurullinen
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sama täällä.
olen aina tansseissakin se seinäruusu vain, kukaan ei ikinä tule hakemaan minua, harmaavarpusta tanssimaan, vaikka kummaltakin puolelta vierestäni käydään joka tanssiin hakemassa minua paljon kauniimpia ja mielenkiintoisempia naisia.
olen suorastaan ruma, olen aina negatiivisella asenteella matkassa.
Minulla ei ole meikkejä, ei käsilaukkuja, kengistä ja kauniista mekoista puhumattakaan.
Tansseihin menen aina toivoen että joku edes huomaisi minutkin, ei haittaisi iso kaljamaha eikä kaljuus, ei poälvikaljuus eikä mikään muukaan jos vain joku hakisi minua tanssimaan, se on suurin toiveeni ollut koko aikuisikäni, joskin en ole vielä kauaa ollut aikuinenkaan, olen n. 19 vuotias.
Minulla on suorastaan rumat hiukset ja silmät.
En osaa hymyillä, otsassani on aina syvät uurteet.
Mutta kukaanhan ei koskaan huomaa minua, olen aina yksin ja yksinäinen.
Miksi haluat itsellesi hokea tuollaista mantraa olen ruma. Sorry, ei tipu säälipisteitä. Mieti jotain mukavia asioita itsestäsi ja ota kavereita tueksesi. Ja onko tapanasi muutenkin tuijotella omaan napaasi. Yleensä tuollaiset voivottelijat keskittyvät ihan liikaa itseensä ja oman navan ympärillä pyörimiseen. Usko pois, niitä on varmaan tosi nättejäkin, jotka vaan miettivät että mikä voisi olla vielä paremmin jne. Hiukkasen pinnallista ja ulkonäkökeskeistä elämää. Jos koko elämäsi perustuu ulkonäön palvontaan niin kyllä sieltä pudotus tulee.
Niin, että voisitko miettiä mitä kivoja piirteitä ja juttuja (enkä tarkoita ulkonäköä) sinussa on ja vahvistaa niitä. Muita ihmisiä ei niinkauheasti loppujen viimeksi kiinnosta miltä näytät. Niin ja korosta niitä ulkonäkösi vahvoja puolia ja asioita mihin voit vaikuttaa niin vaikuta niihin. Tämän saman litannian voisin sanoa omille tytöilleni, jos moista höpisisivät.
Kuulkaa rakkaat kirjoittajat tässä ketjussa, te kumpainenkin olette erittäin hyviä ihmisiä.
Kannustus oli kyllä kovin kilttiä sinulta tuntematon kirjoittaja mutta se menee valitettavasti niin ettei amputoituakaan voi laittaa ja käskeä kävelemään.