Miksei mitään tapahdu?

ihmetyellätäytyy

Onko Marttila kuollut käpykylä, josta kaikki nuoret ovat muuttaneet pois ja kalkkikset enää jäljellä?

13

564

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siitäsejohtuu

      Juu, taitavat olla kaikki mustikkametsällä eivätkä ole ymmärtäneet hankkia liikkuvaa laajakaistaa.

    • miesvaiNaine

      Kyllä on. Muistaakseni kylässä paljon aikamiespoikia joita äidit vahtivat ikkunoistaan, pari kissaa kävelee kylän raitilla. Peräkylä, ja varsin sisäänlämpiävä sellainen. En tiedä onko siellä yritystoimintaa paljoa. Kuljetustoimintaa oli joskus ja kauppa.

      • arttu699999

        ei täällä naisiakaan missään näe,muutakuin
        salen kassaneidit,tai tietysti rouvat,nättejä,
        kun ovat;)


    • vanhatpojat

      Juu Marttilassa ei oo oikein mitään. kaikki on kuollutta. Pankki ollillassa lopetti ? Myös kauppa. Nuorta väkeä ei ole. Toisia kytätään ja juuri niitä aikamiespoikia vahdataan jotka ovat jääneet äiteen ja isän vahdittaviksi. Työttömiä on jotka ja konkurssikypsiä yrityksiäkin tiedän olevan, mutta niistä ei puhuta. Tarvittaisiin paljon elämää tälläisiin pikkukyliin joissa elämä vaan velloo päivästä toiseen. Kuka sinne tahtoo ? Talvella yhtä mustaa tietä vaan tuijottamaan ? Pitäisi keksiä jotain.

      • vaatteetkuluu

        Niin siinä on käynyt. Nyttenkään ei ole kuukauteen tiullut uusia viestejä ja uusinkin taisi olla naapurikunnan puolelta. On ikävää, että naapurit joutuvat huolehtimaan marttilalaisten ajatuksenkulusta.


      • älävitt...iletoisille

        Miksi kukaan kirjoittelisi vit..lijoille.... heti haukutaan ja ivaillaa ja itse ollaan muka olevinaan parempia....
        En minä ainakaan..


      • kiitossiittä
        älävitt...iletoisille kirjoitti:

        Miksi kukaan kirjoittelisi vit..lijoille.... heti haukutaan ja ivaillaa ja itse ollaan muka olevinaan parempia....
        En minä ainakaan..

        Kylläpäs vaan kirjoitit.


      • onseihmeellistä

        Taaskaan ei ole ilmeisesti kuukauteen tapahtunut yhtikäs mitään, jos vanhat merkit paikkansa pitävät?


      • eitänneilmoitella

        Toisille on ja toisille ei, mitäs voit!


    • gabttt

      saisko Marttilasta päiväkahvi seuraa. Olen Espoosta. kiitos

    • mullaonikäväsua

      Asuu siellä ainakin yksi ihana aikuinen mies. Ja täällä taas yksi tyhmä, joka ilmeisesti loukkasi häntä niin, että pelkää kaiken yhteisen loppuneen. :(

    • nnnnnpo

      HALOOOOO EI OOOOOO
      MARTTILA ON MAHTAVA PLÄÄTSS SILLÄ AION MUUTTAA MARTTILAA AIKUSENA OON NY TEINI SIKS KU SIEL ON KAIKKEEE KIVAA

    • RauhaisaKaveri

      Positiivisena puolena voi siis sanoa, että on rauhallinen paikka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10954
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2443
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1554
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1176
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe