Lukekaahan "Pyhäjärven Omatunto" blogi.
On tullut uusi blogi Parkkiselta
taasentietoa
34<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Tarkat on väärät tiedot Parkkisella!
kumoa tietoa, vaan oikaise minkä vääräksi toteat.
Mutta mitä olen seuraillut Parkkisen blogia, usein kuitenkin hänellä
on siellä faktaa todisteeksi.
mielenkiintoista "Tarkat on väärät tiedot Parkkisella!" lauseessa.
Hän joka kirjoitti tuon (mistähänsaanut ) paljasti itse itsensä, eli kirjoittaja on siis joko Kauranen- Sarkkinen-Hallintojohtaja. Tai ihan itse Tikanmäki.
Ei sillä, että henkilöpaljastus olisi uutta, jokainen mainituista kirjoittaa tänne suomi24:lle, lukee ja jakaa myös asioita hyväksikäyttämilleen jaettavaksi.
Suomi 24 kirjoitusten vaikuttavuus on moneen otteeseen todennettu. Täällä olevia näkemyksiä on siteerattu päätöstentekijöiden puheissa ja niin surkuhupaisissa, mielipiteidemme paheksumisyrityksissä.
Parkkinen kirjoittaa asiaa ja selostaa syntynyttä päätöstä ihan oikein. Päätös on näköjään tehty hyvä-veli valmistelun avulla ja ehkäpä kehotuksesta, On saatu näin hallituksen päätös, joka valitettavasti on valituskelpoinen ja todennäköisimmin hallinto-oikeus tulee kumoamaan kaupunginhallituksen päätöksen.
Eivät nämä näytä oppivan, ei, vaikka on lehdessäkin lueteltu määrä oikeuden päätöksiä, joissa todetaan, että päätökset ovat olleet laittomia.
Ihme porukkaa.
Se virkistää mieltä näin syksyn tullessa,kaikkine jännittävine juonenkäänteineen. Olemme jo sitä odottaneetkin.
muuten hyvä blogi ja asiaa lirjoittaa, harmillisen hankala vaan lukea valkoisella pohjalla pitkä teksi, ottaa vanhoihin silmiin
http://pyhajarvenomatunto.blogspot.fi/
Parkkisen blogi on täyttä asiaa. Tosiasioita on turha kiistää.
Ajatelkaa jos kukaan ei sanoisi mitään, ei tekisi mitään, kuinka
järisyttävän alkukantaista koko toiminta olisi hallinnon osalta.
Vääryys kukoistaisi ja tekijät nyörittäisivät kukkaron suunsa entistä
tiukempaan. Naurua saunan lauteilla riittäisi vielä viimeistä lautaa
potkaistessa. Tässä ei tarvinne palata oikein esitettyihin asioihin.
Kiitos asiallisesta, oikeasta blogista.
Ei järjen hiventäkään. Osaako se edes kirjoittaa, ei kai vaan se Mikkonen.
Mitä siinä pöllöjä pähkäilet.
Asiat on esitetty oikein ja siinä nielet. Totuus on karvasta, kurkusta
alas kulautettuna.
Mietihän sesese ja sesetä loppuikäsi jos jotain sinulle joskus selviää.
Parkkinen on pyhäjärven suurin häirikkö ja kehityksen jarru. Eikö sitä joku saisi ohjattua hoitoon,
Raimo on puhkaissut paikkakuntaa vuosikymmeniä vaivanneet paiseet ja kuplat, sehän se perässähiihtäjiä v*tuttaa.
Kyllä on asiaa, mitä RP kirjoittaa. Valittaen todettava, että Kiviniemi on esitellyt asian väärin.
Kiviniemi on jo sivustaohjauksen piirissä, eihän häntä olisi muuten
valittukaan. Vahinko vain, että muutama oikea tyyppi jäi valinnan
ulkopuolelle. Näin toimii hyvävelijärjestö.
Kauhistus lienee sellainen mahdollisuus, että nainen, pätevä sellainen
tulisi puikkoihin. Se hiertäisi lopullisesti mafioson mittarit.
On se kummallista, että vielä vuosisata 2015 aiheuttaa ongelmia
kuin antiikin historiassa. Naiset vaietkoon seurakunnassa.
Suorastaan kammottavaa!
Tärkein että saa valituksia tehdä joka asiasta,alkaa vaikuttaa terrorisoinnilta.
ja sinun sanomasi parkkisen vainoamiselta.
aivan, parkkinen ei ole poliitikko-valtuutettu, joten hän käyttää kuntalaisen oikeuksiaan seurata ja näpäyttää niillä keinoin, millä voi, pöhköfanttihallintoa.
hallinnon(khall ja valt) vene on ylilastissa ja vaikuttaa ettei kaikkien veneeseen päätyneiden persuus kestä merivettä.
Onhan Parkkinen poliitikko. Oli vaaleissa ja sai 3 ääntä (miksihän?)! Koska tiedän ettei Parkkisen blogin ajatukset ole Parkkisen itsensä, uskallan sanoa että ovat niin tyhmiä/sekopäisiä kuin ajatukset vain voi olla! Satavarmaa on että Tikkasen virka VT kaupunginjohtajana kestää just niin kauan kuin kaupunki tekee viranlopettamispäätöksen. Jokaisessa kunnassa pitää olla kunnan/kaupunginjohtaja lain mukaan ja vieläpä tekemässä "virkaa"! KHO:n päätös olisi voinut tulla hetkellä jolloin Rinnevaara olisi ollut vaikka 2kk lomamatkalla Bahamalla! Rinnevaaraanhan yritettiin saada huonolla menestyksellä yhteys KHO.n pätöksen jälkeen, mutta hän pystyi aloittamaan viranhoidon vasta heinäkuun alkupäivinä! Siihen asti Tikkasella oli lainmukainen VT virka Pyhäjärven kaupunginjohtajana! Näistä viimeisistäkin valituksista tulee jatkumoa niihin satoihin turhiin valituksiin mitä Pyhäjärven Proolaiset ovat tehneet! Ja maksaa, ja maksaa!!!
HÖPö, HÖPÖ ja höpötyksineen sinä sen kun kaverisi marssitte jonossa maksuluukulle, kun velvoitteet hävityistä paraateista paukahtavat korkoineen eräpäivän mennessä maksuun. Se on kiistatonta ettei ilman kiistoja Pyhäjärven kiistoja lopeteta kiistattomaksi koskaan.
Mutta kyllä se jotkut kunniaköyhimmät ainakin pariksi vuodeksi vaientaa, kun sanktioita suoritetaan yksityishenkilöiden, joukossa poliitikkoja, varallisuudesta.
Parkkinen on muutamalla vaaliäänellä yhteisössämme tarpeellisempi ja merkittävämpi sekä vaikuttavampi henkilö, kuin ääniharava Tikanmäki tai arpa-onni Rapo tai kunnallisneuvos möläytyksineen yhteensä.
just joo
"mies.ja.ääni" olen kanssasi täysin samaa mieltä. Parkkinen
Päihittää mennen tullen neuvoksen ja uusisossuvassukepun ..... eikö tuo joku
kimppa liene.
Onko muuten jokaisella Pyhäjärven kylällä oma kylähullu?
yksi niistä.... saatan kuulua joukkoon.
ei sen väliä, meillä ei olla niin yhden perään. Pyhäsalmessa kun on joka kadun-ja tienvarrella oma kylänhullunsa, parhaalla pätkällä näitä hulluja läjäpäin, yksi tie on ansioitunein..
Kolmella äänelläkin pääsee vaikuttamaan Pyhäjärvellä.
Haluatko viran, vai oletko jo se?
Ja heitä kannattavien älykkyys on niin pieni. Etteivät tajua omaa tyhmyyttään. Saavat vain vahinkoa aikaan tajuamatta itse.
Taas tämä ylemmyyden oksalta piipertävä pilleristi.
Olisiko ihan Tikkalanmäeltä?
Kyllä näitä neroja riittää. Tosipaikan tullen vellit housuissa ja
asiat tekemättä kunnassa, kuten raitin kuvat kertoo.
Hyvä et blogeja on. Raijan blogi rakentavampi, Raimolla hiukan repivämpi.
Raimon blogi on asiaa. Turha turista ja partaa pärisyttää.
Näin on näppylät, sanoo sienimetsän sissi.
Jokaisella saa olla mielipiteensä joilla nyt ei ole painoarvoa nimeksikään.
Kohta pääsöö puolukkaan toverit!
Nimimerkillä "jamaksaaaaaa" näyttää olevan virhetietoa äänimäärästä. Ääniä on viime vaaleissa tosiasiassa 14, mikä on enemmän kuin yhdeksällä keskustan ehdokkaalla, joista kolme on jopa varavaltuutettuja!
Niin se taisi olla srk-vaalit missä Parkkinen sai 3 1 äänet! Mutta tuo 13 ääntähän on hyvin niin pieneltä kylältä! Koko kylä on ollut liikkeellä! Tosin taisi Väisänen saada samalta kylältä "vähän" enemmän ääniä!