Kaduttaako jo, että äänestit persuja?
Joko kaduttaa?
6-5
3481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Ei todellakaan kaduta, ainoa puolue, joka oikeasti on maahanmuuttoa vastaan. Vallitseva tilanne ei johdu heistä vaan aikaisemmista tapahtumista >
Siis maahanmuutolle ei persut voi mitään kun aikaemmat tapahtumat?? Miksi sitten äänestää heitä kun he eivät voi millekään mitään, kun aina löytyy aiempia tapahtumia?
Ei kaduta yhtään. Niin kauan kun vihreät, vasemmistoliitto, demarit ja rkp ovat oppositiossa niin kaikki on hyvin. Toivottavasti tämä hallitus jatkaa vielä seuraavankin vaalikauden eli vuodet 2019-2023.
Ei kaduta, entäpä itseäsi kun et äänestänyt ?
Ennen helvetti jäähtyy kun äänestän näitä turvenuijia
Lähellä lienee näiden EU-töppien kanssa sekin.
Äänestin Perussuomalaista ehdokasta, ehdokkaani ei mennyt läpi se ääni meni jollekin toiselle , joka petti omat äänestäjänsä.
Ekakerran äänestin perussuomalaista kuntavaalissa ja hän sai vain tuon yhden äänen , vain minulta ja muita ääniä ei saanut , - no ei muuten tullut valituksi !
Ja edellisen kerran Kansanedustajaa valitsin persua äänestämällä ja silloin pääsi mutta ei ollut, kiinnostava äänestykskohde enää näissä vaaleissa.
Ei tässä katumuskaan enää auta ,- olen menettänyt luottamukseni tuohonkin kansanliikkeeseen, koskaan elämäni aikana en ole löytänyt sellaista puoluepolittista suuntausta jota olisin halunnut aktiivisesti tukea .
Eikä se ole tämäkään perussuomalainen puolue , koska se on mitä räikeimmällä tavalla pettänyt äänestäjäkuntansa .
Euroopan unionin liittovaltion vastustus ei ole minnekkään hävinnyt , vaikka perussuomalaiset siitä lipesivätkin.
.
"Valitettavasti ärkkopee on menneisyyttä, sori"
.
.
Jos ei mitään tehdä niin kuin edellinen hallitus niin ollaan Kreikan tiellä
"Hallitusohjelman mukaan kehitysavusta leikataan ensi vuoden alusta 300 miljoonaa euroa vuosittain. Se on 30 prosenttia.
Uusi hallitus on valinnut tiukan linjan velkaantumisen pysäyttämiseksi. Tavoite vaatii rankkoja säästöjä."
http://www.pohjalainen.fi/mielipide/pääkirjoitus/kehitysapu-ja-kansalaisten-kanta-1.1881676
.
Unohtuikohan se että tämä nykyinen hallitus ottaa enemmän velkaa kuin edeltäjänsä. Sillähän se velkaantuminen on ennenkin pysätynyt että rahat lapioidaan kreikkaan ja itse otetan aina vaan lisää lainaa...
Oletko idiootti, ja uhontanut sen, mutta joka saatanan kommenttisi kyllä pitäisi sinua siitä muistuttaa.
Taitaa olla hiukan valtiontalouden kulku ja toiminta hakusessa sulla, idiootti !
Menikö perssulla hermo? XD Kun edellinen hallitus teki samaa otti se velkaa silmät suut täyteen. Mutta kun perssu ottaa entistä enemmän velkaa ja lappaa rahaa kreikkaan, on se normaalia ja hyvää valtiontaloutta. XD Jännää miten sama asia voidaan tulkita niin eri tavoilla kun tekijä vaihtuu... XD
Maahanmuuttokysymys ei ole hallituskysymys - siitä voidaan tinkiä, koska muutoin vasemmisto ja vihreät pääsevät hallitukseen. Aikaistetu vaalit tulisivat merkitsemään perussuomalaisten selvää vaalitappiota. Pettyneet kannattajat jäävät nukkuvien puolueeseen.
Vasemmisto ja vihreät pitivät maahanmuuton kurissa. Eli heitä äänestämällä saa tiukemman maahanmuuttopolitiikan, aika jännää..
Lopettaisit jo Timo Soinin fraasien toistamisen , nosta housujasi ja ole mies !
Ja paranna muistiasi ettet mene Timo Soinia enää äänestämään.
Pettymykset eivät normaalitapauksessa kestä monia vuosia , ne kestää 1- 2 vuotta ja sitten niistä päästyään ihminen on vahvempi kestämään uusia pettymyksiä.
Poliitikoilla on hieman erilaine kynnys kehittynyt tuon "pettymyksen" suhteen se on kuin taparikollisen omatunto , pettymys ja epäonnistuminen ei juurikaan satu , eikä rikollisesta toiminnasta omatunto soimaa koska se on vain itsetuntoa ja tunnoton on ollakseen turta .
Mutta kun joutuu rikoksiltaan vastuuseen vasta silloin herää kiukku ja poliitikon kiukku herättää ylpeydestä häpeän , vasta tilille joutuminen , siihen asti pöyhkeys piisaa.
Ja Timo Soinia saamme vielä hetken odottaa , mutta kohtaloa en arvata saata.
Vaalikausi on vasta alussa, joten on aikaista tehdä johtopäätöksiä puoleen tai toiseen. Tosin minulle PS:n ainut vaihtoehto olisi Kokoomus. Muut eivät minun asiaani aja. Valitettavasti Kokoomus on RKP:n talutusnuorassa, joten tuskin saavat ääntäni jatkossakaan.
Ennen helvetti jäätyy, kuin äänestän perseitä.
Ei vitutuksella rajaa.. Alkoi hallitusohjelman julkasusta. Pullea hikinaama Soini nauroi :köyhät vikisee!
Kaduttaa, en äänestä enää.
Kyllä kaduttaa. Yhdesti olen äänestänyt enkä äänestä enää toista kertaa.
Suomen toiseksi suurin puolue eikä saa tuon enempää aikaan - HÄVETKÄÄ PETTURIT!
Vituttaa.
Ei kaduta.Seuraavissa vaaleissa äänimäärä kasvaa ja sitten te hyyskät ja mustapäätokot olette kusessa.
Äänestin persuja ensimmäisen ja viimeisen kerran. Ei saa valehtelijat ääntäni uudelleen.
Jo vain.En mitenkään voi käsittää persujen selkärangattomuutta.On tämä jotain aivan ennenkuulumatonta.
Ei kaduta yhtään aion äänestää persuja niin pitkään,kuin mahdollista,Sanovat mamuista ja niiden muutosta suomeen totuuden
Kun puheet ja teot ei kohtaa silloin se on persut.
Hiljaa hyvää tulee. Ei Roomaakaan yhdessä päivässä rakennettu.
Ei niin, mutta poltettiin kyllä.
Ei kaduta perussuomalaisten äänestys. Jo kolmatta kertaa. Toisaalta olen masokisti ja vihaan suurta osaa suomalaisia muutenkin. Äänestän jatkossakin. Ihailen perussuomalaisten kansanedustajien taitoa manipuloida äänestäjiä ja ne tavat ovat miellyttävän moninaiset.
On soinin porukkaa ja on ns. "halla-aholaisia". Kukin taho manipuloi erilaisin tavoin, itselleen sopivasti. Pidän näistä vivahde-eroista. Odotan innolla miten he selviävät uudesta tilanteestaan, kun osa kannattajista on herännyt syyttämään ns. "valheista". En epäile hetkeäkään etteivätkö poliitikot osaisi selittää itsensä entistä parempaan asemaan. Mutta se tapa, millä he tulevat poliittisen kameleonttitempun tekemään tällä kertaa, on, odotuksen arvoista. Samoin on mielenkiintoista seurata kannattajien käyttämiä tapoja puolustella omia poliitikkojaan usein ihanaan pakkomielteeseen asti.
Demareista meni siihen suuntaan väkeä. Onko hyvä nyt. Hallitushan esittää tiesmitä heikennyksiä työntekijöitä vastaan.
Mitäniitä oli: Työaikaa on ehdottomasti lisättävä. On luovuttava joulusta,vapusta, uudesta vuodesta -eli on siis luovuttava vapaista. Mutta saatte pienen pienen veronalennuksen.
Soinin sanomisista ja tekemisistä kaikki muut on peruttu paitsi se
että säätiö saa rahansa sekin on varmistettu jo hallitusneuvotte-
luissa että jos puolueesta eroaa puoluetuki jää säätiölle tuki ei siir-
ry edustajan mukana niin kuin ennen. Muulle näyttää olevan ihan
sama otetaan köyhiltä ja annetaan rikkaille,lapetaan rahaa Kreikalle
otetaan mamuja ennätysmäärät,pakkoruotsi säilyy ja moskeijoita
ruvetaan rakentamaan.
Kreikka ja suomen oppositio on mennyttä mutta hallitus pysyy ja vassu-pellet itkee muka persujen äänestäjinä, sairasta!
Mistä niitä hedelmien lippalakkeja saa ostaa?