SAK ja AY-liitot ovat Suomen suurimmat vuokrataloyhtiöiden ja ASO-yhtiöiden taustaomistajat. Vuokrat ja ASO-maksut nousseet koko 2000-luvun. Asumistuet valuvat paljolti sinne. Ja taas nostetaan vuokria! Näin on eletty.
AY-taustainen VVO Kodit Oy nosti kevättalvella 2015 vuokria 117 % Tietäjäntie 3:ssa Espoossa. RAHAT tai ULOS. Muuttoaikaa lokakuun loppuun 2015, jos rahaa ei löydy.
Kuulostaako mafia-tyyliltä?
Ei huolta. Sossuilla on pitkät jonot, kuten tiedetään, ja lisää tulossa. Pakko majoittaa. Sossut maksaa parhaiten, mitä vaan. Ja kaikki veronmaksajien rahoilla.
Omat kansalaiset Syyriaan ja Somaliaan, siellä tyhjenee. Teltassa tarkenee.
Syksyn merkit - vuokrat nousee
AYn-mafia.bisnes
1
134
Vastaukset
- djfhugtygt
Outo kirjoittaja... Et ole siis työssäkäyneestä työllä elantosi saaneesta taustasta, kun pidät ammattiyhdistysliikettä vihollisenasi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2383639- 573333
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I892817Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk482636Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1082359Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352022Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012001Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva421865Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1041787Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691113