MITÄ 49 VUOTIAALLE ÄIDILLE?????????

mitä voisin ostaa äidilleni joululahjaksi??, hän ei ole mikään urheilija eli ei mitään urheilu vehkeitä....! mutta jos keksitte jotain niin kirjoittakaa, koska alkaa olemaan vähän kiire näitten lahjojen kanssa!...:)
125070
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

pakkaus jossa on saunatuoksu ja semmonen söpö siili,mihin sitä tuoksua laitetaan...
kylpyshampoo ja dödö pakkaus ja pyyhe...
joku uutuus kirja (esim.Danielle Steel)ja suklaata...
pörrösukat ja yöpuku...
korvikset...

Äänestä

Itse olen 45v, eli lähes äitisi ikäinen ja olisin aivan ihastuksissani jos saisin vaikka esim. lahjakortin kasvohoitoon tai jalkahoitajalle. Tai tietysti riippuu kuinka paljon olit ajatellut rahaa käyttää lahjaan. Nuo lahjakortit maksavat n. 40-60 eur....

Äänestä
  • osta konserttiliput tai teatteriin esimerkiksi lahjakortti ;-)

    Äänestä

tai sitten voisit ostaa lahjakortin esimerkiksi teatteriin tai konserttiin, tai vaikkapa valmiit liput omavalintaiseen näytökseen.

Äänestä

Niin tee lahjakortti jossa lupaudut tekemään suursiivouksen. Minä olisin ainakin tyytyväinen :)

Äänestä

äiskälle menee tupperwaren eväsboksit. Niistä ku tykkää...

Äänestä

Oma äitini on mielissään kartongista norttia...

Äänestä

valmiin paketin jokon kuulu sellanen pieni kylpynalle ja purkki kylpyhelmiä. tosi ihania jos tykkää kylpeä:) ja tein myös 2 samettityynyä. ison löhötyynyn ja tavallisen kokoisen vaikka selän taakse.

Äänestä

Kaikki äidit eivät erityisemmin halua saada lahjaksi keittötarvikkeita. Tai no ehkä lapselta mutta ei missään tapauksessa aviomieheltä.

Vanhemmille ja isovanhemmille hyvä lahjaidea on valokuva-albumi, jossa on jo valmiiksi lahjan antajan ja muoden läheisten kuvia. Yksi kehystetty kuvakin riittää.

Unicefin korttipakkaus voisi olla myös hyvä lahja, jos äidilläsi on tapana lähettää onnittelu- yms. kortteja.

Äänestä

Onko äitisi Marimekon tuotteiden ystävä? Osta hänelle sieltä vaikka pieni huivi tai meikkipussukka.

Äänestä

osta vaihdekepin nuppi.. niin mä tein.. :) huumoria mukaan äitillekin..

Äänestä

hei ei huolta mitään .Osta vaikka elokuvalippu niin pääsee arjesta karkuun ja saa aikaa itselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oskuz kirjoitti:

mitä voisin ostaa äidilleni joululahjaksi??, hän ei ole mikään urheilija eli ei mitään urheilu vehkeitä....! mutta jos keksitte jotain niin kirjoittakaa, koska alkaa olemaan vähän kiire näitten lahjojen kanssa!...:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu