Nyt kun vastaanottokeskuksia perustetaan

joka paikkaan, niin ihmiset ovat alkaneet kovasti ihmetellä sitä, kun tulijat ovat lähinnä nuoria miehiä. He ovat hyvä kuntoisen näköisiä ja heillä on hyvät vaatteet, ihan merkkivaatteitakin.

Eli naiset ja lapset saavat jäädä kotimaihinsa, tämä on aika outoa. Mutta kun muslimeista on kyse, niin nainenhan ei ole tärkeä.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Rotat jättävät uppoavan laivan.

Äänestä

Eihän Suomikaan eturintamalle vajaa kuntoisia lähetä.

Äänestä

Jos on pikkasenkaan vilkaissut kuvia välimereltä ymmärtää varsin hyvin, ettei äidit pikkulapsineen ole kumiveneiden ensisijaisia matkustajia. On siellä heitäkin, mutta vähemmistönä. Samoin hiljaa jossain rekan kontissa oleminen on lapsille ylipääsemätön haaste. Nuorilla miehillä on parhaat mahdollisuudet selvitä hengissä ja heidän kykynsä työskennellä myös matkalla, joka kestää usein vuosia on paras. Heidän uskotaan myös parhaiten työllistyvän Euroopassa.
Eritreassa pakeneminen liittyy siihen, että armeijaan otetaan miehiä väkisin. Huomioitavaa on, että siellä on puolet kristittyjä, kuten se nuori pappi, josta oli laaja reportaasi taannoin hesarissa.

Äänestä

  • Leipäpappi on pelkkä nimikristitty eli ateisti.

    Äänestä

  • Onhan miesten parempi loisia vaikkapa täällä porisevien lihapatojen ääressä ja taalatukku perstaskussa pullottaen kuin puolustaa omaa maataan ja heikompiaan. Se kun heilläkin niin, että oma perse on eniten pelastuksen tarpeessa.
    Suurin osa näistä kurjimuksista ovat ihan puhtaasti vain elätiksi tulevia, Suomi ottaa avosylin vastaan jokaikisen, katsoisi mallia Unkarista, suomensukuinen kansa, siellä on tekemisen meininkiä.

    Äänestä

  • Ketä vastaan sotia? Kannattaa lukea tuo Hesarin linkki. Maahanmuuttovirasto on se instanssi Suomessa, joka eniten tietää eri maiden tilanteesta.

    Äänestä

  • lisää.kolleja kirjoitti:

    Onhan miesten parempi loisia vaikkapa täällä porisevien lihapatojen ääressä ja taalatukku perstaskussa pullottaen kuin puolustaa omaa maataan ja heikompiaan. Se kun heilläkin niin, että oma perse on eniten pelastuksen tarpeessa.
    Suurin osa näistä kurjimuksista ovat ihan puhtaasti vain elätiksi tulevia, Suomi ottaa avosylin vastaan jokaikisen, katsoisi mallia Unkarista, suomensukuinen kansa, siellä on tekemisen meininkiä.

    Pohjoismaat ja Saksa sekä Englanti, näihin maihin halutaan koska edut ovat hyvät.

    Äänestä

  • eiperinteistäsotaa kirjoitti:

    Ketä vastaan sotia? Kannattaa lukea tuo Hesarin linkki. Maahanmuuttovirasto on se instanssi Suomessa, joka eniten tietää eri maiden tilanteesta.

    Maahanmuuttovirastossa on pelle porukkaa jotka ei tunne eikä tunnusta tosiasioita.

    Äänestä

  • vbvbvbvbvb kirjoitti:

    Pohjoismaat ja Saksa sekä Englanti, näihin maihin halutaan koska edut ovat hyvät.

    Saksa muuten valikoi tulijat tuottavuuden perusteella. Veltot nuoret sällit pistetään Suomeen lähinnä Lieksaan saipuakuplia puhaltelemaan SIttapuistoon ja puunjuurille nukkumaan palkkaa vastaan.
    Tämä mennyt kesä oli poikkeus, kun satoi noin pahasti, mutta kerkiäähän tuossa elo-syyskuullakin nurmella vielä aurngonpaisteessa maata. Toki palkkaa vastaan, kuten kesällä 2014.

    Äänestä

Eihän tälle maahanmuuttotouhulle voi enää kuin nauraa.

Me ollaan menetetty tää peli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huijausta kirjoitti:

joka paikkaan, niin ihmiset ovat alkaneet kovasti ihmetellä sitä, kun tulijat ovat lähinnä nuoria miehiä. He ovat hyvä kuntoisen näköisiä ja heillä on hyvät vaatteet, ihan merkkivaatteitakin.

Eli naiset ja lapset saavat jäädä kotimaihinsa, tämä on aika outoa. Mutta kun muslimeista on kyse, niin nainenhan ei ole tärkeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu