Komplikaatioita ja kuolet. Olethan niin vanha jo.
Toivottavasti saat
jollkekin
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Katkeruuteenkin voi kuolla, tiedätkös?
Kaikki hauska on kielletty: viina, karkit, valvominen, irtoseksi, katkeruus,...
Itsellesi ?
on nyt lempannu elämästään mäkeen kun noin katkerana olet?
mutta oon kyllä aika kohtalaisessa kunnossa näin vanhaksi. sori.
Älä nyt itelle toivo tuollasta.
Voi kuule, kaikkihan me kuollaan ennemmin tai myöhemmin. Ei kukaan, ei edes sinä aloittaja, jää tänne ikuisiksi ajoiksi pyörimään. Mä toivotan sulle pitkää ikää, toivottavasti elät yli 100v.
Älä ikinä toivo kenenkään kuolemaa, sillä se tulee koitumaan kohtaloksesi tavalla tai toisella. On nähty, kun näin on käynyt sellaista toivoville.
ei jaksais näitä vinkuintiaani akan katkeria ölinöitä lukea.
Aurinkoista iltapäivää. En ole vieläkään kuollut, anteeksi siitä. En lähellekään sitä.
Ei tehonnut lukemani myrkkyinen viesti tänäänkään. Olen parantanut vastustuskykyäni ilmeisesti. Kaikki arvoni näyttivät olevan entistäkin paremmat. Mulla oli kiva päivä ja tapasin vain ihania ihmisiä. Huomasin myös että minulla on onni omata todella hyvä ystävä, parempaa en voisi toivoa. Joten harmittele tätä lopun iltasi ja nostata sillä verenpainettasi.
Mitä toivoo toiselle, saa itse;)
pitkää elämää, niin pitkää, että lopulta toivot jo itse kuolevasi. Monet vanhukset odottavat jopa kuolemaansa, koska elämä on jo nähty.
Mitä se teki sulle ?
Terve!
Toivon saavani.
raiskasi sinut ?