Orpo ottaa 15000 uutta pakolaista Turkuun.

Halinen

Petteri on jo ollut yhteydessä tukihenkilöihinsä Olaviin ja Waltsuun, jotka ovatkin luvanneet majoittaa 2-3 henkilöä sosiaaliasuntoihinsa Harittussa ja Pansiossa.
Waltterin kohdalla joudutaan erikoisjärjestelyihin, hankkimaan asuntoon jonkunlainen näkösuoja (sermi), johtuen Waltsun jatkuvasta onanisoinnista.

5

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mällit
    • herkkyyttä

      Puoluesihteeri Jokinen laittoi facebook-sivuilleen ensimmäisenä ennakkoäänestyspäivänä viestin " Velvollisuus täytetty" ja kuvana oli Waltsun äänestyslippu, jossa oli Petteri Orpon numero.
      Äänestyslipussa oli tarkkaan katsoen melkoinen läiskä. Vaikutti, että puoluesihteeri oli velvollisuuttaen täyttäessään, saanut samalla orgasmin.

    • hölöpölökokkuumista

      Kylhän Turkkuun mahtuu - onhan niillä se Ruissalon alue, joka on vapautunut muista siirtolaisista eli muka esiintyvistä artisseista.

    • hannikaiselt

      Joku kirjoitti , että puoluesihteeri Jokisen asuntoon Lumikonkadulle joudutaan hankkimaan näkösuoja.
      Minun mielestäni turhaan.
      Majoitettava syyrialaispakolaisperhe voi tutustuu näin suomalaiseen elämänmuotoon, eli miten 40- vuotias syrjäytynyt pitkäaikaistyötön mies nauttii itsensä kanssa.

      • mynämäkeläinen

        Pitäisi Waltterin saada vakituinen poikaystävä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4401
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2390
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1941
    4. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      16
      1570
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1525
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      159
      1493
    7. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      10
      931
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      87
      835
    9. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      798
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      777
    Aihe